جزییات خبر

باهوش خبر داد:

تامین ۹۰ درصدی قطعات مجتمع گاز پارس‌جنوبی از تولید کنندگان ایرانی

تامین ۹۰ درصدی قطعات مجتمع گاز پارس‌جنوبی از تولید کنندگان ایرانی
(شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲) ۲۳:۰۵

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد تجهیزات و کالاهای مورد نیاز پالایشگاه‌های سیزده گانه پارس جنوبی در دولت سیزدهم از سوی شرکت‌های داخلی تهیه شده است، گفت: در دولت سیزدهم ۲۳ طرح از سوی شرکت‌های ساخت داخل و دانش‌بنیان تایید و داخلی‌سازی ساخته شده است.

 
 
 

به گزارش خبرنگار شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ احمد باهوش، مدیرعامل مجتمع گاز پارس‌جنوبی بیان کرد: پالایشگاه‌های سیزده‌گانه مجتمع گاز پارس جنوبی در سال گذشته ضمن استفاده ۹۰ درصدی در داخلی‌سازی تجهیزات و حمایت به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان ایرانی، توانست با ثبت بیشترین میزان استفاده از قطعات و تجهیزات سازندگان داخلی‌، رتبه نخست کشور را در میان زیرمجموعه‌های وزارت نفت به خود اختصاص دهد.


باهوش در ادامه بیان کرد: کسب این موفقیت بزرگ، نشانه حمایت تمام قد مجتمع گاز پارس جنوبی از جوانان خلاق و نوآور در شرکت‌های دانش بنیان و تولیدکنندگان ایرانی می‌باشد.


مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: مهندسی معکوس نیروی انسانی متخصص پارس جنوبی و میدان دادن به سازندگان و دانش‌بنیان‌ها سبب شده در سال گذشته بیش از 176 کالای مهم و حیاتی توسط سازندگان ایرانی در این مجموعه بزرگ نصب، راه‌اندازی و داخلی سازی شود.  

وی ادامه داد: خوشبختانه با توان و دانش فرزندان ایرانی در 9 ماه سال جاری نیز، 45 کالای بسیار کلیدی ساخت سازندگان و تولیدکنندگان داخلی در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی بومی‌سازی و با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است. 


وی گفت: توجه به توان كارکنان خلاق، نوآور و مبتکر و منابع ارزشمند درون مجتمع گاز پارس جنوبی، تحقق تولید پایدار و داخلی سازی قطعات و تجهیزات را تسهیل کرده و این مسیر با قوت برای عزت و سربلندی کشور ادامه خواهد داشت.


باهوش افزود: مجتمع گاز پارس جنوبی اکنون به مرکز خلاقیت و نوآوری در سطح وزارت نفت تبدیل شده و شرکت‌های فناور و دانش بنیان می‌توانند با شناسایی نیازهای مهم و راهبردی این مجتمع عظیم مسیر شکوفایی و پیشرفت خود را هموارتر کنند.


مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اظهارکرد: این مجموعه بزرگ گازی کشور با تدبیر مدیران و تلاش کارکنان خود ضمن بهره‌مندی از ظرفیت قانون تولید بار اول، رتبه نخست را طی چهارسال اجرای این برنامه در میان شرکت‌های دولتی کسب نموده است. 


وی گفت: مجتمع گاز پارس جنوبی از ابتدای کار دولت سیزدهم تاکنون، ۴۲ طرح زیربنایی و استراتژیک تولید بار اول تهیه و جهت کارگروه تولید بار اول معاونت علمی ریاست جمهوری ارسال کرده است که ۲۳ طرح مورد تایید نهایی و اجرایی قرار گرفته و مابقی طرح‌ها در حال ارزیابی ومراحل نهایی را طی می‌نماید.


باهوش گفت: برای اجرای این طرح‌ها که شامل کالاها و تجهیزات حیاتی و بسیار مهم مجتمع گاز پارس جنوبی می‌باشد با ۱۷ شرکت دانش بنیان قراردادهایی از نوع ساخت بار اول مبنی بر قانون جهش تولید منعقد شده است.

 
(شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲) ۲۳:۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید