جزییات خبر

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد:

پیش‌بینی کاهش حدود ۴۰ درصدی گازهای مشعل‌ پالایشگاه‌های پارس جنوبی تا نیمه ۱۴۰۳

پیش‌بینی کاهش حدود ۴۰ درصدی گازهای مشعل‌ پالایشگاه‌های پارس جنوبی تا نیمه ۱۴۰۳
(جمعه ۱۳ بهمن ۱۴۰۲) ۲۰:۱۸

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی از شتاب‌بخشی به پروژه کاهش گازهای ارسالی به مشعل‌ در پالایشگاه‌های دوازده‌گانه این مجموعه خبر داد و آن را اولویتی راهبردی و مهم در این مجتمع بزرگ گازی کشور خواند.

 
به گزارش خبرنگار شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، احمد باهوش، در بازدید سربازرس کل امور نفت در سازمان بازرسی کل کشور و هیئت همراه از پالایشگاه یازدهم پارس جنوبی ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: روند پیشرفت پروژه کاهش گازهای ارسالی به مشعل‌ طبق مصوبه‌های ابلاغی به مجتمع گاز پارس جنوبی، در سه مرحله شامل خرید و اجرا (پروژه‌های کوتاه‌مدت) و مزایده گازهای مشعل انجام شده و امید داریم این پروژه به سرانجام برسد.

وی بیان کرد: با انجام پروژه‌های کوتاه‌مدت حجم گازهای ارسالی به مشعل‌ مجموع پالایشگاه‌های دوازده‌گانه از ۸.۷۲ میلیون استاندارد مترمکعب در روز سال ۱۴۰۱ به روزانه ۵.۲۹ میلیون استاندارد مترمکعب تا پایان تابستان ۱۴۰۳ کاهش خواهد یافت که معادل کاهش ۳۹.۳ درصدی است.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی ادامه داد: افزون بر اهمیت محیط زیستی این پروژه‌ها، ارزش اقتصادی سالانه حجم کاهش گازهای ارسالی به مشعل‌ در پروژه‌های کوتاه‌مدت، معادل بیش از ۳۵۰ میلیون یورو خواهد بود.

باهوش تصریح کرد: با عملیاتی شدن قراردادهای فروش گازهای مشعل از اواسط سال ۱۴۰۴، پیش‌بینی می‌شود حجم گازهای ارسالی به مشعل‌ مجموع پالایشگاه‌های دوازده‌گانه به حدود ۲ میلیون استاندارد مترمکعب در روز برسد.
(جمعه ۱۳ بهمن ۱۴۰۲) ۲۰:۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید