جزییات خبر

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد:

با انجام پروژه کاهش مشعل سوزی تا پایان مرداد ماه سال ۱۴۰۳، به کاهش 850 میلیونی در سال نسبت به سال 1400خواهیم رسید

با انجام پروژه کاهش مشعل سوزی تا پایان مرداد ماه سال ۱۴۰۳، به کاهش 850 میلیونی در سال نسبت به سال 1400خواهیم رسید
(شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲) ۰۹:۵۳

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در نشست مشترک با معاون حقوقی رئیس‌جمهور و معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت گفت: پروژه کاهش مشعل سوزی در 12 پالایشگاه پارس جنوبی تاکنون 23 درصد پیشرفت داشته و انتطار داریم با تکمیل این پروژه در پایان مرداد 1403 به کاهش 850 میلیونی در سال نسبت به سال 1400برسیم.

 
 
 
 
 
به گزارش خبرنگار شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛احمد باهوش، مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی نیز در ادامه این نشست به پروژه کاهش مشعل سوزی اشاره و بیان کرد: با دستورات مقام محترم ریاست جمهوری و مقام عالی وزارت نفت، طبق مصوباتی که به مجتمع گاز پارس جنوبی ابلاغ شده در سه فاز شامل خرید و اجرا و مزایده گازهای مشعل ورود کرده‌ایم و امید داریم در سایه تلاش و کارجهادی پروژه کاهش مشعل سوزی در پالایشگاه‌های پارس جنوبی به سرانجام برسد. 
 
وی در این باره تصریح کرد: خوشبختانه همسو با پروژه کاهش مشعل سوزی در حوزه خرید، اجرا و مزایده اقدامات خوبی صورت گرفته و در حال حاضر حوزه خرید و اجرا همگام با هم پبشرفت‌های خوبی داشته است. 
 
باهوش ادامه داد: پروژه‌های کاهش مشعل سوزی یک ساله شامل خرید و اجرامی‌باشد که در حال حاضر به صورت تجمیعی 23 درصد پیشرفت داشته و انتظار داریم تا پایان مرداد سال 1403 به سرانجام مطلوب برسد و با پایان یافتن این پروژه شاهد کاهش 850 میلیون مترمکعبی و 260 هزار تن دی اکسید گوگرد در سال نسبت به سال 1400را خواهد داشت. 
 
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در ادامه تصریح کرد: 6قرارداد مزایده فروش گازهای مشعل منعقد شده و از مهرماه 1402 آغاز گردیده است مدت اجرای آن 2 سال و بهره‌برداری 3تا 5سال خواهد بود که در پالایشگاه‌های اول تا دهم مجتمع گاز پارس جنوبی اجرا خواهد شد. 
 
وی گفت: با پایان یافتن پروژه کاهش مشعل سوزی سوزی، سالیانه بیش ازهزار میلیون مترمکعب دیگر کاهش خواهد داشت. 
 
باهوش در ادامه بیان کرد: فرایند مزایده پالایشگاه‌های یازدهم و دوازدهم در حال اجرا می‌باشد و پالایشگاه سیزدهم نیز در استانه‌ی تکمیل و تحویل از شرکت ملی نفت به شرکت ملی گاز ایران است که ان‌شاءالله کارهای عملیاتی در خصوص کاهش مشعل‌سوزی در این پالایشگاه نیز انجام خواهد شد. 
 
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی به یکی دیگر از پروژه‌‌های مهم در این مجموعه اشاره نمود و عنوان داشت: پروژه افزایش بازیافت اتان در 9 پالایشگاه ( 18 فاز ) یکی دیگر از پروژه‌های مهم مجتمع گاز پارس جنوبی می‌باشد. 
 
وی ادامه داد: مدت قرارداد این پروژه 48 ماهه می‌باشد که در پایان این پروژه، راندمان بازیافت تولیداتان از 66 درصد به 78 درصد خواهد رسید و این پروژه 250 تا 300 میلیون دلار سالیانه ارزش افزوده برای کشور به همراه خواهد دارد.
(شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲) ۰۹:۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید