جزییات خبر

مدیر پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی

مجتمع گاز پارس جنوبی نقش راهبردی در مسیر توسعه اقتصاد کشور دارد.

مجتمع گاز پارس جنوبی نقش راهبردی در مسیر توسعه اقتصاد کشور دارد.
(جمعه ۳ آذر ۱۴۰۲) ۱۷:۳۸

موقعیت و جایگاه ویژه ایران در بخش گاز اهمیت بسیار شاخص و ارزشمندی نسبت به دیگر انرژی‌ها دارد.

 
 
یکی از مهم‌ترین منابع گاز جهان در اختیار ایران است و مجتمع گاز پارس جنوبی به‌عنوان یک پایتخت بزرگ پالایش گاز و محصولات جانبی ایران و خاورمیانه از موقعیت برتر و اهمیت راهبردی در چرخش اقتصاد ایران برخوردار است.
 
این مجتمع گازی اکنون با تولید روزانه ۵۷۰ میلیون مترمکعب گاز در پالایشگاه‌های سیزده‌گانه‌ خود به‌درستی می‌تواند نسخه شفابخشی برای اقتصاد کشور در عبور از بحران‌های موجود و پیش‌رو و توسعه و تأثیرگذاری آن بر درخشش، عمران و آبادانی کشور باشد.
 
مجتمع گاز پارس جنوبی امروزه در ساختار اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که در شرایط مختلف توانایی و پایداری لازم را دارد، قادر است با تکیه بر توان داخلی، دانش بومی، بهره‌گیری و استفاده ۱۰۰درصدی از قطعات و تجهیزات سازندگان ایرانی و شرکت‌های دانش‌بنیان، جریان توسعه و پیشرفت را میسر کند و در جاده رشد و توسعه همه‌جانبه قرار بگیرد.
 
مجتمع گاز پارس جنوبی ضمن بهره‌گیری از توانمندی‌های موجود در تاروپود اقتصاد ایران تنیده شود.
 
این مجتمع گازی در تحقق اقتصاد ملی و در جایگاه اقتصادی کشور در پله نخست نقش‌آفرینی می‌کند و در چارچوب اهداف راهبردی خود نقش مؤثری را در مدیریت تولید و فرآورش گاز در کشور و خاورمیانه ایفا کرده است که مدیران مجتمع باید به‌صورت یک دست واحد عمل و با همه خلاقیت‌ها، تلاش‌ها، کار جمعی و گروهی هدفی بزرگ و واحد، هم‌افزایی حداکثری را دنبال کنند.
 
بی‌تردید رشد تولید و فرآورش گاز طبیعی در مجتمع گاز پارس جنوبی توانسته است محیط آرام، امن و پایدار را برای مردمان ایران زمین به ارمغان بیاورد و این افتخار بزرگ با تلاش جهادی، تدبیر، خلاقیت و با دستان پرتوان بیش از ۱۷ هزار و ۸۸۹ نفر نیروی انسانی کارآمد و متخصص در سراسر پالایشگاه‌های سیزده‌گانه این مجتمع گاز به ثمر نشسته است.
 
خوشبختانه در ماه های اخیر از سوی وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران تلاش‌های گسترده‌ای در راستای افزایش و پایدار گاز در مجتمع  پارس جنوبی صورت گرفته و امروز شاهد گسترش و پایداری تولید در بزرگترین پایتخت تولید گاز کشور هستیم.
 
مجتمع گاز پارس جنوبی افتخاری بزرگ برای کشور است و این موفقیت های ارزشمند در شرایطی به ثمر نشسته که شدیدترین تحریم‌ها علیه کشور ما اعمال شده است.
 
 استقرار صنایع عظیم پتروشیمی در این منطقه یکی از برجسته ترین موارد رشد و شکوه اقتصاد کشور می باشد و توسعه صنایع پائین‌دست در این منطقه با هدف افزایش ارزش افزوده و پیشگیری از خام‌فروشی از اقدامات مهم است.
 
کامبیز صفتی 
مدیر پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنویی
(جمعه ۳ آذر ۱۴۰۲) ۱۷:۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید