جزییات خبر

با مشارکت کامل شرکت‌های توانمند ایرانی

تامین 100 در صدی مواد شیمیایی در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی جهت ورود به فصل زمستان

تامین 100 در صدی مواد شیمیایی در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی جهت ورود به فصل زمستان
(سه شنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۲) ۱۲:۳۲

رئیس کمیته مواد شیمیایی مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با برنامه‌ریزی دقیق و تکیه بر توان شرکت‌های داخلی توانسته‌ایم به تامین 100‌درصدی مواد شیمیایی در پالایشگاه‌های پارس جنوبی، جهت تولید پایدار گاز در فصل زمستان برسیم.به گزارش خبرنگار شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ محمدشفیع موذنی، رئیس کمیته مواد شیمیایی مجتمع گاز پارس جنوبی بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ماه‌های گذشته و جلسات متعدد کمیته مواد شیمیایی با حضور روئسای مهندسی فرایند پالایشگاه‌ها و گروه خرید مواد شیمیایی نیاز مواد شیمیایی پالایشگاه‌ها به صورت کامل فراهم گردیده است.

موذنی در ادامه تصریح کرد: مهمترین نیازمندی‌های مواد شیمیایی پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی محصول شیمیایی آنتی‌فوم، آمین، مولکولارسیو، کربن فعال و ... می‌باشد که خوشبختانه به صورت 100 درصدی محقق شده است و با آمادگی کامل به استقبال فصب زمستان خواهیم رفت.

وی در ادامه گفت: موجودی مواد شیمیایی در انبار مرکزی مجتمع گاز پارس جنوبی به صورت کامل فراهم است و در این خصوص نیازسنجی برای تامین مواد شیمیایی سال آینده نیز انجام شده و میزان نیاز پالایشگاه‌های سیزده‌‌گانه در آینده نزدیک دریافت و نگهداری خواهد شد.

رئیس کمیته مواد شیمیایی مجتمع گاز پارس جنوبی در ادامه اظهار کرد: در کمیته مواد شیمیایی مجتمع در خصوص معادل‌یابی مواد شیمیایی خارجی نیز طرح و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده و تاکنون بخش مهمی از این مواد شیمیایی توسط شرکت‌های توانمند داخلی ساخت، تست و به تایید نهایی رسیده است.
(سه شنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۲) ۱۲:۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید