جزییات خبر

در نشست هم‌اندیشی مدیران شرکت‌های پالایش گاز کشور اعلام شد

سال جدید و فصل زمستان آزمونی بزرگ برای شرکت ملی گاز ایران است

سال جدید و فصل زمستان آزمونی بزرگ برای شرکت ملی گاز ایران است
(چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲) ۱۰:۵۷

دومین نشست هم‌اندیشی مدیران شرکت‌های پالایش گاز کشور با حضور جمعی از مدیران ارشد صنعت گاز، مدیرعامل، مدیران ستادی و پالایشگاهی مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار و در این نشست اعلام شد که تولید گاز در تابستان امسال با کاهش زمان تعمیرات اساسی ۷ میلیارد مترمکعب افزایش یافته است.


به گزارش خبرنگار اعزامی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی به استان هرمزگان، مجید چگنی امروز (چهارشنبه، ۱۲ مهرماه) در دومین نشست هم‌اندیشی مدیران شرکت‌های پالایش گاز کشور که به میزبانی شرکت پالایش گاز سرخون و قشم به مدت دو روز در بندرعباس در حال برگزاری است، گفت: اکنون بیش از ۱۰۱ نیروگاه بزرگ کشور از گاز طبیعی استفاده می‌کند و در نیمه نخست امسال شاهد افزایش ۱۶ درصدی گازرسانی به آنها بودیم که سبب حفظ محیط زیست شده است.

وی با بیان اینکه کارکنان صنعت گاز در خط مقدم جبهه اقتصادی کشور هستند، افزود: انتظار من از مدیران صنعت گاز در این دولت انقلابی و مردمی این است که بیشترین فکر و دغدغه خود را برای صنعت و کار بگذارند و ایثار کنند.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: این دولت و در راس آن رئیس‌جمهوری به‌طور شبانه‌روز در حال خدمت و مدیریت کشور است.

چگنی بیان کرد: باید تلاش شود که هیچ حادثه‌ای در محیط عملیاتی صنعت گاز رخ ندهد، از سویی امسال آزمون و امتحان دیگری برای تامین پایدار گاز کشور در پیش است و باید تلاش شود هیچ وقفه‌ای در گازرسانی رخ ندهد.

وی با اشاره به ناترازی بین تولید و مصرف گاز طبیعی، گفت: براساس پیش‌بینی‌ها پاییز امسال ۱.۵ درجه نسبت به پارسال سردتر خواهد بود که طبیعتا مصرف گاز هم بیشتر می‌شود اما نباید هیچ توقفی در تولید و انتقال گاز ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه اداد: گازرسانی مانند عملیات‌های دفاع مقدس است و باید همه برنامه‌ریزی‌ها انجام شود و آمادگی کامل وجود داشته باشد.

چگنی با تأکید بر اینکه این آمادگی همه‌جانبه تا ۱۵ اسفندماه ادامه دارد، اظهار کرد: رضایت مقام معظم رهبری از کارکنان صنعت نفت مدال افتخاری است و باید جوری عمل شود که این رضایت تداوم داشته باشد
.
(چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲) ۱۰:۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید