جزییات خبر

همسو با حفاظت از محیط زیست پیرامونی

پاکسازی زیستی خاک برای اولین در پالایشگاه پنجم مجتمع کاز پارس جنوبی

پاکسازی زیستی خاک برای اولین در پالایشگاه پنجم مجتمع کاز پارس جنوبی
(دوشنبه ۲۳ اَمرداد ۱۴۰۲) ۰۷:۲۹

مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی از اجرای اولین پروژه پاکسازی و تیمار زیستی خاک در پالایشگاه پنجم پارس جنوبی خبر داد.


به گزارش خبرنگار شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ کامبیز صفتی، مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی بیان کرد: اجرای این پروژه گامی بزرگ در راستای مراقبت از خاک و اصلاح آن می باشد و خوشبختانه متخصصان و کارکنان پالایشگاه پنجم در جهت توجه به مسائل زیست محیطی اقدامات شایسته‌ای انجام داده‌اند.

 صفتی ادامه داد: پاکسازی زیستی خاک، فرایندی است که از ارگانیسم‌ها یا آنزیم‌ها برای تجزیه و حذف آلاینده‌های زیست محیطی و تبدیل آنها به بقایای غیر سمی، استفاده می‌کند.

مدیر پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی در ادامه تصریح کرد: پاکسازی زیستی، یک فرایند طبیعی است که عمدتأ منجر به تبدیل خاک آلوده، به خاک مناسب با ظرفیت استفاده ی مجدد وسازگار با محیط می‌گردد.

وی اضافه کرد: خاک یک منبع محدود و متناهی است و تیمار و بازیابی آن نیازمند زمان بسیارزیادی می باشد و انتخاب روزانه ما نیز تاثیر بزرگی بر آلودگی خاک دارد، لذا بایستی انتخاب شیوه بهره برداری از خاک، بیشترمورد توجه قرار گیرد.

مدیر پالایگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار کرد: حفاظت از خاک به‌عنوان بستر کشت و محل زندگی موجودات زنده از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین توجه به الودگی خاک و کنترل الاینده های ان موضوعی غیرقابل چشم پوشی است.

 

صفتی با اشاره به اینکه الودگی خاک یک مشکل در حال ظهور است بر ترویج مدیریت خاک از طریق دانش بیشتر و شواهد علمی قابل استناد، تاکید کرد.


رسانه جدید  
رسانه جدید

(دوشنبه ۲۳ اَمرداد ۱۴۰۲) ۰۷:۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید