جزییات خبر

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی

استفاده 100 درصدی از توان سازندگان ایرانی و دانش‌بنیان‌ها در عملیات تعمیرات اساسی

استفاده 100 درصدی از توان سازندگان ایرانی و دانش‌بنیان‌ها در عملیات تعمیرات اساسی
(شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۲) ۱۵:۲۱

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی از پیشرفت بسیار مطلوب عملیات تعمیرات اساسی در پالایشگاه‌های این مجموعه با استفاده 100 درصدی از خلاقیت متخصصان و کارکنان، توان سازندگان داخلی و دانش‌بنیان‌ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، احمد باهوش در این باره گفت: مجتمع گاز پارس جنوبی استفاده از ظرفیت و توان دانش‌بنیان‌ها و سازندگان داخلی در ساخت قطعات و تجهیزات راهبردی را سرلوحه کارهای خود قرار داده و از آغاز عملیات تعمیرات اساسی سال جاری در اولین پالایشگاه مجتمع تاکنون نیازهای اساسی را به صورت 100 درصدی از طریق شرکت‌های داخلی و دانش‌بنیان‌ها تامین کرده است .

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی به اهمیت تحقق برنامه‌های ساخت داخل و بار اول در بزرگترین مرکز تولید گاز و محصولات جانبی کشور اشاره کرد و گفت: ورود سازندگان و دانش‌بنیان‌ها به پالایشگاه‌های سیزده‌گانه مجتمع در شناسایی نیازهای ضروری این مجموعه و پیاده‌سازی برنامه‌‌های شرکت‌های ساخت داخل و بار اول در جهت افزایش کیفیت و گسترش سطح همکاری، از مهمترین برنامه‌های سال "مهارتورم و رشد تولید" در مجتمع گاز پارس جنوبی می‌باشد.

باهوش در ادامه تصریح کرد: عملیات تعمیرات اساسی سال جاری مجتمع گاز پارس جنوبی از تاریخ یکم اردیبهشت ماه آغاز شده و پالایشگاه‌های هشتم، دوازدهم و نیمی از پالایشگاه یازدهم عملیات تعمیرات اساسی را با موفقیت به پایان رسانده‌اند و در حال حاضر نیز عملیات تعمیرات اساسی در پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی با استفاده توان نوآورانه و خلاقیت متخصصان و کارکنان در حال انجام است.

وی ادامه داد: در پالایشگاه‌هایی که تاکنون عملیات تعمیرات اساسی انجام شده است بیش از اقدامات شاخصی از قبیل تعویض مولکولارسیوها، شستشوی برج‌ها، پمپ‌ها، تعویض آمین، مبدل‌های حرارتی، درام‌ها، تجهیزات برقی، ابزار دقیق، ولوهای کنترل و شیرهای ایمنی انجام شده است.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در ادامه به یکی از روش‌های نوآورانه در عملیات تعمیرات اساسی سال ۱۴۰۲ اشاره و اظهار کرد: پیاده‌سازی و اجرای روش‌های جدید و کارآمد در دوران عملیات تعمیرات اساسی سال ۱۴۰۲ پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی در دستور کار است و تعویض برخط (آنلاین) مولکولارسیوها با استفاده از روش‌های نو از موارد مهم اجرایی در این باره است.

باهوش در ادامه گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و سازندگان بار اول با توجه به نوع فعالیت‌های تخصصی و نواروانه خود می‌توانند نقش مؤثر و اثربخشی در تولید پایدار گاز و محصولات جانبی پالایشگاه‌های سیزده‌گانه داشته باشند.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید

(شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۲) ۱۵:۲۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید