جزییات خبر

ارتقاء فرهنگ زیست محیطی از اهداف مهم مدیریت عملیات مشترک مجتمع گاز پارس جنوبی

ارتقاء فرهنگ زیست محیطی از اهداف مهم مدیریت عملیات مشترک مجتمع گاز پارس جنوبی
(دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲) ۱۳:۱۱

سرپرست HSE و پدافند غیر عامل مدیریت عملیات مشترک مجتمع گفت: توجه ویژه و ارتقاء فرهنگ زیست محیطی از اهداف مهم و راهبردی مدیریت عملیات مشترک این مجموعه می‌باشد.

به گزارش خبرنگار شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، مهدی خضری، سرپرست HSE و پدافند غیر عامل مدیریت عملیات مشترک مجتمع گفت: توجه ویژه و ارتقاء فرهنگ زیست محیطی از اهداف مهم و راهبردی مدیریت عملیات مشترک این مجموعه می‌باشد.

 

خضری در آیین تجلیل از فعالان محیط زیست مدیریت عملیات مجتمع به مناسبت "پانزدهم خرداد ماه روز جهانی محیط زیست" بیان کرد: صیانت و حفاظت از محیط زیست، سیاست و رویکرد محوری در سطح مجتمع گاز پارس جنوبی می‌باشد و در سال جاری در جهت ثبت دستاوردهای مهم در این حوزه با برنامه‌ریزی دقیق و منظم حرکت خواهیم کرد.

 
وی  در ادامه این مراسم که با حضور مدیریت عملیات، و اعضای هیأت رئیسه و سرپرست و کارشناس محیط زیست برکزار گردید تصریح کرد: محیط زیست به عنوان بزرگترین روز بین المللی محیط زیست و در واقع یکی از بزرگترین بسترهای جهانی برای اطلاع رسانی در خصوص مسائل مرتبط با محیط زیست می‌باشد و با توجه به پیام ملی هفته محیط زیست در سال جاری به عنوان " نهضت ملی کاهش آلودگی های پلاستیکی" باید به سمت مصرف کمتر پلاستیک رفته که در این راستا کیسه‌های پارچه ای جهت توزیع لوازم حفاظت فردی کارکنان تهیه شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مجتمع گاز پارس جنوبی با اولویت قرار دادن ضوابط و مقررات حفاظت محیط زیست، توجه ویژه‌ای به ارتقای فرهنگ محیط زیستی دارد و در سال‌های اخیر دستاوردهای خوبی در این حوزه به ثبت رسیده است.

سرپرست HSE و پدافند غیر عامل مدیریت عملیات مشترک مجتمع گفت: توجه ویژه و ارتقاء فرهنگ زیست محیطی از اهداف مهم و راهبردی مدیریت عملیات مشترک این مجموعه می‌باشد. 

 

وی عنوان داشت: همه ما در هر نقش و مسئولیتی که داریم با درک ارتباط و یکپارچگی بین خود و طبیعت، هرلحظه و در همه لحظات کار و زندگی نباید موجب آلودگی این امانت الهی شویم، بلکه باید سعی کنیم آن را پاك تر، سالم تر و پایدار تر سازیم و به نسل‌های آینده تحویل دهیم.


خضری در ادامه آیین تجلیل از فعالان محیط‌زیست عملیات مشترک مجتمع گاز پارس جنوبی، اهداف و برنامه‌های استراتژیک واحد حفاظت محیط‌زیست را در راستای تحقق بخشی به شاخص های استراتژیک محیط زیست بیان نمود.


گسترش آموزش مسائل محیط زیست در جامعه باید نهادینه شود


در ادامه آیین تجلیل از فعالان محیط زیست، محمود بالنده، سرپرست مدیریت عملیات مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به نامگذاری روز 5 ژوئن (15 خرداد) به عنوان روز جهانی محیط زیست بیان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ نگهداشت و حفاظت محیط زیست همواره یکی از اولویت های اصلی مدیریت عملیات می باشد و تمام فعالیت‌های عملیاتی و بهره‌برداری در گرو حفاظت و صیانت از محیط زیست خواهد بود.

وی ادامه داد: تحقق این مهم نتیجه برنامه‌ریزی و تعامل تمامی واحدهای زیرمجموعه در جهت توجه به مسائل زیست محیطی می‌باشد و در سایه تعامل و همکاری مسائل مهم زیست محیطی را پیاده خواهیم کرد.

بالنده در ادامه با تأکید به تأمین 10 درصد فضای سبز اظهار کرد: یکی از اهداف مهم،‌ توسعه فضای سبز و تشکیل کارگروهی در جهت تعیین محل های کاشت گونه های مثمرثمر و تأمین آب جهت آبیاری می باشد که برنامه‌های تعیین شده تا پایان سال 1402 اجرایی می‌گردد.

سرپرست مدیریت عملیات مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: حفاظت از محیط زیست، نیازمند ارتقای آگاهی همه آحاد جامعه است که باید با آموزش را در تمام حوزه‌ها گسترش داده شود و فرهنگ آموزش در تمام سطوح نهادینه شود.

بالنده با اشاره به ضرورت نهادینه کردن بیش از پیش فرهنگ امحیط زیست درهمه سطوح شغلی تصریح کرد: به‌منظور تقویت اهداف و محورهای زیست محیطی درمجموعه باید همه مدیران، رؤسا و کارکنان در زمینه فرهنگ‌سازی تلاش مستمر داشته باشند.


در پایان،‌ پس از ارائه گزارش از عملکرد واحد حفاظت محیط زیست، مدیریت عملیات به مناسبت افتتاح پایگاه مقاومت بسیج حضرت ابوالفضل (ع)‌ این مجموعه و گرامیداشت روز جهانی محیط زیست از اعضای هیأت رئیسه و فعالان حوزه محیط زیست و کارشناسان محیط زیست تقدیر به عمل آمد.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید

(دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲) ۱۳:۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید