جزییات خبر

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد:

بهسازی و نوسازی پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی در دستور کار ویژه

بهسازی و نوسازی پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی در دستور کار ویژه
(چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲) ۱۴:۱۲

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به روند رو به پیشرفت تعمیرات اساسی سال جاری طبق برنامه‌ زمان‌بندی شده در پالایشگاه‌های این مجموعه گفت: نوسازی و بهسازی تأسیسات، تجهیزات و قطعات کلیدی پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی در دستور کار ویژه قرار دارد.


به گزارش خبرنگار شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، احمد باهوش در این‌باره بیان کرد: در حال حاضر بخش بسیار عظیمی از انرژی کشور به همت و تلاش متخصصان و کارکنان مجتمع عظیم گاز پارس جنوبی گره خورده و این مهم یک افتخار بسیار بزرگ است.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در ادامه افزود: تولید و فرآورش حداکثری گاز و محصولات جانبی در پالایشگاه‌های مجتمع همواره باید حفظ شود و همسو با این اصل مهم، نوسازی تأسیسات، تجهیزات و قطعات کلیدی پالایشگاه‌های نخست مجتمع در دستور کار ویژه قرار گرفته است.

باهوش در ادامه با اشاره به اولویت‌های نخست پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی در جهت نوسازی و بازسازی تصریح کرد: در زمینه‌ى برق، مکانیک و ابزار دقیق واحد عملیات و فرایند مهندسی بصورت بسیار جدی و دقیق ورود کرده و تمام واحد ها را تجدید نظر نموده است و این حرکت به صورت بسیار دقیق و برنامه‌ریزی شده در حال انجام است.

وی بیان کرد: تاکنون با اقدامات نوآورانه و کارآمد متخصصان و کارکنان پرتلاش مجتمع گاز پارس جنوبی کارها را مدیریت نموده‌ایم و نگذاشته‌ایم هیچ گونه خللی در روند تولید حداکثری و پایدار گاز وارد شود و سعی کردیم که آنلاین و به روز سیستم را مطابق با تجهیزاتی که وجود دارد به روز کنیم و همسو با همین اصل، برنامه‌های بسیار شاخص و مهمی برای ارتقای پالایشگاه های این مجموعه در دستور کار داریم.

باهوش در ادامه تصریح کرد: تجهیز همه پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی به فناوری روزآمد در سطح بالای کلاس جهانی ضروری است و خوشبختانه در این اصل کارهای خوبی در این مجموعه بزرگ گازی کشور و خاورمیانه در حال انجام است.
(چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲) ۱۴:۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید