جزییات خبر

در سال گذشته محقق شد:

تولید 8 هزار و 869 میلیون مترمکعب گازشیرین در پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی

تولید 8 هزار و 869 میلیون مترمکعب گازشیرین در پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی
(دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۰۷:۴۱

مدیر پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با تکیه بر خلاقیت و نوآوری کارکنان و متخصصان داخلی، در سال گذشته بیش از 8 هزار و 869 میلیون متر مکعب گاز شیرین‌سازی و به خط سراسری ارسال شد.


به گزارش خبرنگار شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، حسین حمزوی در این باره بیان کرد: پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی با بهره‌مندی از توان و دانش بومی و با استفاده از قطعات و تجهیزات ایرانی در سال گذشته دستاوردهای بسیار خوبی در حوزه تولید گاز و محصولات جانبی به ثبت رساند.

مدیر پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار کرد: در سال 1401 بیش از 8 میلیون و 219 هزار و 731 بشکه میعانات گازی در پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی تولید شد و این دستاورد گامی در مسیر شکوفایی اقتصادی کشور می‌‌باشد.

وی ادامه داد: در همین بازه زمانی و با تلاش شبانه‌روزی کارکنان و تعمیرات اساسی دقیق و منظم بیش از 8 هزار و869 میلیون متر مکعب گاز شیرین سازی و به شبکه سراسری ارسال شد.

حمزوی به تولید محصول گوگرد مرغوب و دانه‌بندی شده در پالایشگاه اول پارس جنوبی نیز اشاره نمود و تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 34 هزار و 966 تن گوگرد مرغوب و دانه‌بندی شده در این پالایشگاه تولید شده است که انتظار داریم در سال جاری این میزان تولید افزایش یابد.

مدیر پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در سال جاری با آغاز تعمیرات اساسی در سراسر پالایشگاه‌های مجتمع شاهد افزایش تولید و محصولات جانبی خواهیم بود و این مجموعه راهبردی کشور نقش بسیار تعیین کننده‌ای در چرخش اقتصادی کشور ایفا خواهد نمود.
(دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۰۷:۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید