جزییات خبر

در سال گذشته محقق شد:

تولید بیش از 17 میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی

تولید بیش از 17 میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی
(دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۲) ۱۲:۲۰

مدیر پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد: در سال گذشته، با تکیه بر خلاقیت و اقدامات نوآورانه متخصصان وکارکنان بیش از17 میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی تولید شده است.


به گزارش خبرنگار شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، محمد نعمتی همچنین گفت: در جهت افزایش تولید گاز و محصولات جانبی در سال جاری اقدامات شاخص و نوآورانه‌ی را در دستور کار قرار داده‌ایم و حجم تولید را افزایش خواهیم داد.

وی با بیان اینکه بهره‌مندی از نیروی انسانی کارآمد و توانمند یکی از شاخص‌های مهم و حیاتی این مجموعه می‌باشد، ادامه داد: در سال 1401 در سایه همدلی و کارگروهی کارکنان این مجموعه بیش از 17 میلیون متر مکعب گاز تولید و به خط سراسری انتقال داده شد.

نعمتی اظهار کرد: در همین بازه زمانی، بیش از 17 میلیون بشکه میعانات گازی و 237 هزار تن محصول اتان نیز در پالایشگاه دهم پارس جنوبی تولید و در چرخش اقتصادی کشور نقش بسیار موثری را نشان داده است.

مدیر پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: تعامل و همکاری بسیار خوبی با شرکت‌های دانش‌‌بنیان و سازندگان داخلی داشته‌ایم و توانسته‌ایم با استفاده و نصب قطعات و تجهیزات راهبردی و با کیفیت ساخت داخل در سال گذشته بیش از 357 هزار تن پروپان و 318 هزار تن بوتان در پالایشگاه دهم پارس جنوبی تولید نماییم.

وی در ادامه به تولید محصول با کیفیت و دانه‌بندی شده گوگرد در این مجموعه اشاره نمود و بیان کرد: با تلاش متخصصان و کارکنان پالایشگاه دهم پارس جنوبی و با انجام اقدامات کلیدی و اصلاحی در سال 1401، بیش از 80 هزار تن گوگرد در این مجموعه تولید شده است.

نعمتی اظهار کرد: با انجام تعمیرات تجهیزات حیاتی در سراسر پالایشگاه دهم پارس جنوبی با همت و توان متخصصان این مجموعه در سالی که گذشت موفق به کاهش 30 درصدی فلرینگ نسبت به سال قبل از آن شدیم که این دستاورد مهم گامی ارزشمند در جهت حمایت از محیط زیست پیرامونی می‌باشد.(دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۲) ۱۲:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید