جزییات خبر

معاون وزیر نفت در امور گاز:

جلوگیری از سوزانده شدن یک میلیارد مترمکعب گاز با اجرای ۲ پروژه جمع‌آوری گازهای همراه

جلوگیری از سوزانده شدن یک میلیارد مترمکعب گاز با اجرای ۲ پروژه جمع‌آوری گازهای همراه
(جمعه ۱۲ اسفند ۱۴۰۱) ۲۲:۲۸

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: تا یک سال آینده ۲ پروژه در پالایشگاه های مجتمع پارس جنوبی نهایی خواهد شد و حداقل از سوزانده شدن یک میلیارد مترمکعب گاز جلوگیری می شود‌.


به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، مجید چگنی، معاون وزیر نفت در امور گاز در نشست مشترک با وزیر نفت، مدیرعامل، مدیران ستادی و پالایشگاهی مجتمع با تاکید بر اینکه زمستان امسال، با تلاش همکارانم در شرکت ملی گاز توانستیم پایداری شبکه گاز را در سرمای شدید حفظ کنیم، افزود: هم‌اکنون ۱۹ هزار نفر در مجتمع گاز پارس جنوبی فعال هستند که باید متناسب با توسعه صنعتی در این منطقه امکانات رفاهی و آموزشی و بهداشتی در این منطقه برای این کارکنان فراهم شود.


وی با بیان این که همکاران ما در این مجموعه بزرگ به همراه خانواده‌های خود جمعیتی حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار نفری را تشکیل می‌دهند، تاکید کرد: متاسفانه این همکاران از حداقل امکانات رفاهی در این منطقه محروم هستند و باید برای این موضوع چاره‌اندیشی شود.


مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه آهنگ رشد و توسعه کشور با قدرت و با تکیه بر سوخت پاک گاز ادامه دارد، افزود: برای این که در سال‌های آینده پایداری لازم را در توسعه صنعت گاز در پارس جنوبی داشته باشیم، باید برای توسعه زیرساخت‌ها هزینه کنیم و برنامه منسجمی برای پاسخگویی به دغدغه‌های رفاهی، اجتماعی و بهداشت و درمان کارکنان داشته باشیم.


چگنی با اشاره به مراحل نهایی قرارداد جمع‌آوری گازهای همراه نفت در پالایشگاه های پارس جنوبی گفت: تا یک سال آینده ۲ پروژه در این منطقه در این زمینه نهایی خواهد شد و حداقل از سوزانده شدن یک میلیارد مترمکعب گاز جلوگیری خواهد شد.


وی افزود: هم‌اکنون مذاکرات با چهار شرکت دیگر برای جمع‌آوری گازهای همراه این منطقه در حال انجام است و به‌زودی نتایج آن مشخص خواهد شد.
(جمعه ۱۲ اسفند ۱۴۰۱) ۲۲:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید