جزییات خبر

اعزام اولین گروه از زایرین راهیان نور جنوب کشور انجام شد

اعزام اولین گروه از زایرین راهیان نور جنوب کشور انجام شد
(چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱) ۱۶:۱۱

اولین گروه از زائرین راهیان نور کارکنان مجتمع گاز پارس جنوبی راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.

به گزارش روابط عمومی مجتمع گاز پارس جنوبی فرمانده حوزه امیرالمومنین علی علیه السلام روز سه شنبه ۹ اسفند ماه در مراسم اعزام اولین کاروان راهیان نور با اشاره به بیانات  مقام معظم رهبری در خصوص گرامیداشت یاد وخاطره شهدا افزود:  امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست  و ادامه راه شهدا یکی از مهمترین ارکان زندگی در ایران اسلامی است ؛ بنابراین بازدید از مناطق جنگی ، یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی را بیش از پیش در بین مردم به خصوص نسل جوان زنده نگه می دارد.

وی با بیان چند خاطره از اردوهای مختلف راهیان نور در سال‌های گذشته  گفت: اردوهای راهیان نور، اردوهایی عقیدتی و معنوی است و معنای اصلی آن انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل های امروزی است که روحیه معنویت، از جان گذشتگی و شجاعت رزمندگان دوران دفاع مقدس را بازگو می‌کند.

وی اظهار داشت: اردوی راهیان نور یک اقدام ماندگار و بزرگترین اردوی فرهنگی نظام مقدس اسلامی است و نوعی سرمایه‌گذاری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس دارد.

سروان پاسدار محمد امین حیدری فرمانده حوزه مقاومت بسیج اداری کارگری حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام مجتمع گاز پارس جنوبی نیز گفت: راهیان نور از ارزشمندترین و تاثیرگذارترین برنامه های فرهنگی است  و  دفاع مقدس بخش بزرگی از گذشته ارزشمند انقلاب است که توسط شهدای ما به ثمر نشست.

وی افزود: راهیان نور یک فرصت مناسب برای جهاد تبیین است در زمانی که رسانه های استکباری تلاش می کنند جلاد و شهید به جای هم قرار بگیرند این سفر معنوی فرصت مناسبی در راستای تبیین واقعیت‌ها و انتقال تجربیات رزمندگان به نسل آینده است.

وی هدف اردوی راهیان نور را یادآوری و الگو قرار دادن ایثارگری‌ها و رشادت‌های جوانان و نوجوانان دانست، اظهار داشت: جوانان ایرانی در دفاع مقدس  و در سخترین شرایط جنگیدند تا امروز سرزمین ما به کشوری قوی تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه راهیان نور یک حرکت جهادی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است،گفت: برکات تمام ناشدنی این اردو غیرقابل انکار و مسلم است، اینکه نسل‌های آینده باید به معنای واقعی مفهوم دفاع مقدس را درک کرده و بدانند که برای آسایش و امنیت امروزشان خون‌های فراوانی ریخته شده و آنان میراث دار دستاوردهای حضرت امام (ره) و شهدای والا مقام این کشور هستند.

ایشان بیان کرد در یک برنامه مدون طی ۴ دوره تعداد بیش از ۶۰۰ نفر از کارکنان بسیجی مجتمع گاز پارس جنوبی به همراه خانواده محترم ایشان به این اردوی زیارتی اعزام می شوند.

(چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱) ۱۶:۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید