جزییات خبر

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در نشست خبری بیان کرد:

افزایش ۶.۵ درصدی تزریق گاز شیرین مجتمع پارس جنوبی به خطوط سراسری

افزایش ۶.۵ درصدی تزریق گاز شیرین مجتمع پارس جنوبی به خطوط سراسری
(چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱) ۱۵:۲۱

مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با تأکید بر اینکه این مجتمع امسال روزانه حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیون مترمکعب بیش از تعهد افزایش تولید داشته است، گفت: از ابتدای امسال ۶.۵ درصد افزایش تولید و تزریق گاز شیرین از این مجتمع گازی به خطوط سراسری انجام شده است.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، احمد باهوش امروز (چهارشنبه، ۱۹ بهمن‌ماه) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مجتمع پارس جنوبی نخستین تولید خود را با حداقل ۱۰ میلیون مترمکعب در روز در ابتدای دهه ۸۰ با تولید در فازهای ۲ و ۳ آغاز کرده است، اظهار کرد: هم‌اکنون ۱۳ پالایشگاه این مجموعه در ۲۲ فاز حدود ۷۵ درصدگاز کشور را تولید می‌کنند.

وی افزود: با توجه به نقش اصلی گاز در سبد انرژی کشور و روند رو به رشد مصرف گاز در کشور می‌طلبد که ارتباط با صنعت و دانشگاه و علمی کردن فرآیند تولید افزایش یابد تا استفاده بهینه‌ای از این نعمت خدادادی داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه امسال واحد مرکاپتان با کیفیت جهانی به تولید رسیده است، ادامه داد: گوگرد یکی از محصولات این مجتمع است که افزون‌بر مصرف داخلی، صادر هم می‌شود.

باهوش با اشاره به اینکه باتوجه به شعار سال، این مجتمع در هر سه زمینه تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی روند مطلوبی داشته است، تصریح کرد: امسال موفق شدیم رتبه نخست برای ساخت بار اول در کشور را کسب کنیم.

وی گفت: افزون‌ بر اینکه بیش از ۱۷ هزار نیروی انسانی در زمینه‌های مختلف در این مجتمع مشغول کار هستند، اشتغال‌ بالایی نیز در صنایع دیگر به‌صورت مستقم و غیرمستقیم ایجاد شده است.


مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی همچنین با بیان اینکه وابستگی ما به خارج از کشور بسیار کاهش یافته است، ادامه داد: البته هنوز وابستگی‌هایی هست. ما در سال‌های اخیر دستاوردهای زیادی در ساخت داخل و دانش‌بنیان داشته‌ایم.

باهوش تصریح کرد: از ابتدای امسال ۶.۵ درصد افزایش تولید و تزریق گاز شیرین از مجتمع گاز پارس جنوبی به خطوط سراسری انجام شده است و این مجموعه روزانه حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیون مترمکعب بیش از تعهد افزایش تولید داشته که به‌دلیل تعمیرات اساسی پارسال بوده که از سوی شرکت‌های ایرانی اجرایی شده است.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
(چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱) ۱۵:۲۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید