جزییات خبر

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد:

تولید بیش از ۱۸۶ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه‌های مجتمع پارس جنوبی

تولید بیش از ۱۸۶ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه‌های مجتمع پارس جنوبی
(دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱) ۱۶:۳۲

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با تکیه بر دانش بومی و اقدامات نوآورانه متخصصان و کارکنان داخلی، در 9 ماه گذشته از سال جاری بیش از ۱۸۶ میلیون بشکه میعانات گازی در 13 پالایشگاه‌ مجتمع گاز پارس جنوبی تولید شده است.


به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، احمد باهوش با اشاره به اینکه این مجموعه بزرگ‌ترین تولیدکنندگان میعانات گازی در خاورمیانه است بیان کرد: روزانه بیش از ۷۰۰ هزار بشکه میعانات گازی با تلاش و تکیه بر توان داخل متخصصان و کارکنان داخلی در این ۱۳ پالایشگاه مجتمع گاز پارس جنوبی تولید می‌شود،

احمد باهوش، در ادامه تصریح کرد: در ۹ ماه امسال بیش از ۱۸۶ میلیون بشکه میعانات گازی در مجتمع گاز پارس جنوبی تولیدشده که نسبت به سال پیش افزایش قابل توجهی داشته است و شرکت پالایش نفت ستاره خلیج فارس، پتروشیمی برزویه و مقاصدی که در مرکز ایران است از منابع و محل مصرف این میعانات بهره می‌برند که از طریق تانکر بارگیری می‌شود.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی بیان کرد: این مجتمع عظیم گازی کشور در راستای تولید پایدار گاز و شکوفای چرخش اقتصادی کشور توانسته است، روزانه بیش از ۵۷۰ میلیون مترمکعب گاز از 13 پالایشگاه فراورش نماید.

وی با بیان اینکه با تلاش کارکنان این مجتمع گازی توانستیم در ۹ ماهه امسال، ۲.۶ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش تولید داشته باشیم، افزود: این گاز فرآورش شده برای مصرف تجاری، خانگی و صنایع عمده به خط سراسری تزریق می‌شود.

باهوش ادامه داد: مجتمع گاز پارس جنوبی تأمین‌کننده خوراک شرکت‌های پتروشیمی بوشهر، پتروپالایش کنگان و پتروشیمی پارس نیز می‌باشد و افزون بر این، تأمین‌کننده کمبود خوراک پالایشگاه فجر جم تا ۴۰ میلیون مترمکعب در روز هستیم.
(دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱) ۱۶:۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید