جزییات خبر

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد:

تولید روزانه ۱۶ میلیون مترمکعب بیش از تعهد در پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی

تولید روزانه ۱۶ میلیون مترمکعب بیش از تعهد در پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی
(سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱) ۲۳:۳۴

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی کارکنان این مجموعه عظیم گازی برای گرمابخشی به خانه‌های مردم و ارزآوری برای کشور، از تولید روزانه ۱۶ میلیون مترمکعب گاز بیش از تعهد مجتمع خبر داد.


به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی: احمد باهوش در این باره گفت: با تلاش و مجاهدت کارکنان جبهه ی اقتصادی کشور، عملیات تولید حداکثری گاز در پالایشگاه‌های سیزده‌گانه پارس جنوبی در فصل زمستان در حال انجام است.


باهوش ادامه داد: مجموعه تعهد تولید پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی از ۲۰ فاز عملیاتی حدود ۵۶۰ میلیون مترمکعب در روز است، اما اکنون روزانه ۱۶ میلیون مترمکعب بیش از تعهد یعنی مجموعاً ۵۷۶ میلیون مترمکعب در روز گاز شیرین تولید می شود.


وی در ادامه تصریح کرد: از محصولات و مشتقات مرتبط از گاز غنی که از اعماق دریا به پالایشگاه‌ها منتقل می‌شود نیاز صنایع پایین‌دستی پتروشیمی‌ها را تأمین می‌کنیم.


تولید محصولات متنوع جانبی


مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به تولید محصولات متنوع جانبی در این مجموعه گفت: در پالایشگاه‌های پارس جنوبی، افزون بر تولید گاز شیرین و انتقال به خطوط سراسری، محصولات دیگری از این فازها و پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی به‌دست می‌آید.


وی در این باره عنوان داشت: محصول گاز مایع (ال‌پی‌جی)، میعانات گازی و خوراک پالایشگاه‌های نفت از جمله ستاره خلیج فارس و صنایع پایین‌دستی منطقه شامل اتان، متان و دیگر محصولات که ازسوی مجتمع پارس جنوبی تأمین می‌شود.

باهوش در ادامه گفت: سربازان جبهه ی اقتصادی کشور در ارتش بزرگ مجتمع گاز پارس جنوبی اکنون با تمام توان و با اماده باش کامل در واحدهای عملیاتی برای ارامش و اسایش هموطنان گام برمی دارند.
(سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱) ۲۳:۳۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید