جزییات خبر

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی

آمادگی ۱۰۰ درصدی نیروگاه، پست‌ها و خطوط برق مجتمع گاز پارس جنوبی برای تولید پایدار

آمادگی ۱۰۰ درصدی نیروگاه، پست‌ها و خطوط برق مجتمع گاز پارس جنوبی برای تولید پایدار
(دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱) ۱۹:۵۵

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به عبور از نخستین ماه فصل سرد سال (دی‌ماه) و پایداری تولید گاز در پالایشگاه‌های این مجموعه اعلام کرد: با انجام اقدام‌های موثر و گسترده و به‌منظور حفظ پایداری تولید گاز شاهد آمادگی کامل نیروگاه، پست‌ها و خطوط برق این مجموعه هستیم.


به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، احمد باهوش گفت: آمادگی ۱۰۰ درصدی نیروگاه، پست‌ها و خطوط برق مجتمع گاز پارس جنوبی یکی از مهمترین طرح‌ها و دستاوردهای این مجموعه همسو با تولید پایدار گاز در ماه‌های سرد سال است. 

وی تصریح کرد: در ابتدای راه‌اندازی پالایشگاه‌های پارس ۲، متناسب با وضع توسعه شبکه برق‌رسانی منطقه پارس جنوبی، تنها تأمین‌کننده برق آن پالایشگاه‌ها، نیروگاه متمرکز پارس جنوبی بود که به منظور افزایش ظرفیت تولید شبکه و تدارک برق پشتیبان، نسبت به اتصال به نیروگاه ایران ال‌ان‌جی در سال ۱۳۹۹ و تأمین بخش اعظم برق مصرفی پالایشگاه‌های پارس ۲  از این نیروگاه اقدام‌های لازم انجام شد.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی بیان کرد: به دلیل مخاطرات ناشی از قطع خطوط ارتباطی مستقر در ارتفاعات کوهستانی بویژه در شرایط نامساعد جوی و نیز نبود امکان عملکرد جزیره‌ای نیروگاه ایران ال‌ان‌جی، تغییر در آرایش شبکه ضروری می‌کند که بر این اساس طی نشست‌های متعدد با وزارت نیرو و انجام مطالعات فنی، طرح اتصال به شبکه سراسری برق از پارس ۲ و نیروگاه ایران ال‌ان‌جی در مهرماه امسال اجرا شد.

باهوش تصریح کرد: با انجام این اقدام مهم افزایش نقاط پشتیبان دریافت برق از شبکه سراسری وزارت نیرو، مشکل بی‌برقی پالایشگاه‌های پارس دو مجتمع گاز پارس جنوبی در اثر قطع خطوط ارتباطی در مناطق کوهستانی به طور اساسی و کامل رفع شد.

وی تاکید کرد: همچین به منظور آمادگی حداکثری تجهیزات، همه بازدیدهای دوره‌ای پست‌ها و خطوط انتقال در ماه‌های گرم سال انجام شده و در صورت ضرورت انجام تعمیرات اضطراری مخاطره‌آمیز در شبکه برق‌رسانی، ارزیابی‌های ریسک مطابق دستورعمل‌های مدون انجام شده و اجرای کار پس از اخذ مجوز از مراجع ذیربط در دستور کار قرار می‌گیرد.
(دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱) ۱۹:۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید