جزییات خبر

از ابتدای زمستان ۱۴۰۱ محقق شد

افزایش ۵ درصدی تولید گاز در پالایشگاه‌های پارس جنوبی

افزایش ۵ درصدی تولید گاز در پالایشگاه‌های پارس جنوبی
(یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱) ۱۸:۱۷

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد که در ۲۳ روز سپری‌شده از زمستان امسال (یکم تا ۲۳ دی‌ماه) بیش از ۱۵ میلیارد مترمکعب گاز از سوی این مجموعه به شبکه سراسری تزریق شده که این مقدار نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش پنج درصدی داشته است.


احمد باهوش در این باره به خبرنگار روابط عمومی مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: همزمان با ورود جبهه هوای سرد به کشور و افزایش مصرف گاز خانگی، متخصصان و کارکنان پرتلاش مجتمع گاز پارس جنوبی در همه واحدهای پالایشگاهی به‌صورت ۲۴ ساعته برای تأمین گاز مورد نیاز مردم سراسر کشور فعال هستند.

وی بیان کرد: از ابتدای فصل زمستان امسال (یکم دی‌ماه) تا پایان روز بیست و سوم دی‌ماه، بیش از ۱۵ میلیارد متر مکعب گاز به خط لوله سراسری تزریق شده که این حجم تولید و تزریق گاز به خط سراسری نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از پنج درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: این حجم تولید و تزریق به خط سراسری نشان از عزم راسخ و بسیار محکم متخصصان و کارکنان مجتمع به‌منظور رفاه آرامش و آسایش دارد.

باهوش با بیان اینکه کارکنان پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی همه توان خود را برای انتقال پایدار گاز به خط سراسری کشور به‌کار بسته‌اند، تأکید کرد: با توجه به افزایش مقدار مصرف گاز در این روزها، همه واحدها با حداکثر آمادگی و استفاده ۱۰۰ درصدی از قطعات و تجهیزات باکیفیت ایرانی، با پایداری در تأمین گاز در تلاشند تا هیچ‌ خللی در تأمین و تزریق گاز مورد نیاز مردم نداشته باشیم.

وی در پایان اظهار کرد: انتظار می‌رود هموطنان در استفاده از این انرژی خدادادی صرفه‌جویی و مصرف را مدیریت کنند تا ماه‌های سرد امسال را نیز با سربلندی سپری شوند.
(یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱) ۱۸:۱۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید