جزییات خبر

وزیر نفت:

شبگه گاز در سراسر کشور پایدار است

شبگه گاز در سراسر کشور پایدار است
(یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱) ۱۵:۱۰

وزیر نفت با تأکید بر صرفه‌جویی و بهینه‌سازی مصرف گاز، اعلام کرد که با همت و تلاش شبانه روزی کارکنان و متخصصان شبگه گاز در سراسر کشور پایدار است.


به گزارش خبرنگار روابط عمومی مجتمع گاز پارس جنوبی، جواد اوجی امروز (یکشنبه، ۲۵ دی‌ماه) در جریان سفر به استان خراسان رضوی و شهر تربت‌جام، در ارتباط زنده تلفنی با اخبار ساعت ۱۴ سیما گفت: امروز در این سفر روند گازرسانی در خراسان رضوی بررسی شد و اکنون خوشبختانه شبکه گاز در سراسر کشور پایدار است و تنها ۱۷ هزار مشترک در شهرستان تربت جام از نعمت گاز بی‌بهره شدند که کارکنان شرکت‌های گاز و پالایش و پخش در تلاش برای خدمت‌رسانی هستند.

وی ادامه داد: از روز گذشته (شنبه، ۲۴ دی‌ماه) هم در این شهر توزیع نفت سفید و کپسول گاز به‌صورت رایگان آغاز شده است و نزدیک به ۱۷ هزار بخاری برقی و نفتی از امروز از سوی شرکت گاز توزیع می‌شود.

وزیر نفت تأکید کرد: در این سفر همچنین دستور تقویت انتقال گاز تربت جام از شهر فریمان یا مشهد را صادر کردم که سال آینده این مشکل رخ ندهد، زیر این شهر در سرشاخه خطوط لوله انتقال گاز است.

اوجی با اشاره به گازرسانی به حدود ۳۶ هزار و ۳۶۵ روستا و هزار و ۲۲۴ شهر و نزدیک به ۴۸۰ کیلومتر خط انتقال گاز در کشور تصریح کرد: این شبکه‌ای بی‌نظیر در دنیاست و مصرف و توزیع گاز در این چند روز هم باتوجه به سرمای شدید مدیریت شد.

وی با قدردانی از مردم به‌دلیل مصرف بهینه گاز و صرفه‌جویی که روزانه ۲ میلیون مترمکعب به شبکه گاز کمک شد، گفت: میانگین دمای ۲۰ استان منفی ۱۰ درجه بوده است.

وزیر نفت در پایان اظهار کرد: اکنون گاز خانگی کشورهای‌ ترکمنستان، قزاقستان و ازبکستان هم قطع شده است و ترکمنستان سوآپ گاز را از روز پنجشنبه (۲۲ دی‌ماه) به ایران قطع کرد که ما به‌سرعت آرایش شبکه را تغییر دادیم و هیچ جا جز جنوب خراسان رضوی قطعی گاز نداشتیم.
(یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱) ۱۵:۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید