جزییات خبر

از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان آذرماه محقق شد

تولید بیش 13 میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی

تولید بیش 13 میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی
(چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱) ۱۲:۳۸

مدیر پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی از تولید بیش از 13 میلیون بشکه میعانات گازی از ابتدای سال تا انتهای آذرماه سال جاری در فاز 19 گاز پارس جنوبی خبرداد.


به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، محمد نعمتی، مدیر پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی بیان کرد: با تلاش و اقدامات شاخص و نوآور متخصصان و کارکنان جبهه‌ی ااقتصادی پالایشگاه دهم پارس جنوبی، از ابتداس سال جاری تا پایان آذرماه، بیش از 13 میلیون بشکه میعانات گازی در این پالایشگاه تولید شده است.

مدیر پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به اینکه مجتمع گاز پارس جنوبی توانسته در چرخش اقتصاد کشور نقش بسیار موثر و سازنده‌ای ایفا نماید عنوان داشت: با توجه به فصل سرما و اوج مصرف گاز و نیاز کشور به تولید حداکثری و پایدار گاز با همکاری و تلاش شبانه روزی کارکنان و متخصصان این پالایشگاه و با همت مضاعف بیش از 12 میلیون متر مکعب گاز در 9 ماه گذشته در پالایشگاه دهم فرآورش شده است.

نعمتی در ادامه با اشاره به دانش و توان سازندگان ایرانی و شرکت‌های دانش بنیان عنوان داشت: در سایه تعامل و همکاری بسیار خوب و سازنده با شرکت‌های دانش بنیان و سازندگان قطعات و تجهیزات داخلی به دستاوردها و افزایش تولید خوبی در تولید گاز ومحصولات جانبی رسیده ایم و امیدواریم با استفاده از تجهیزات باکیفیت ایرانی این مسیر تداوم داشته باشد.

وی به میزان تولید دیگر محصولات مختلف پالایشگاه دهم در9 ماه گذشته از سال جاری اشاره نمود و تصریح کرد: در 9 ماه گذشته از سال، 194 هزار تن اتان، 268 هزار تن پروپان، 215 هزار تن بوتان و 62 هزار تن گوگرد در پالایشگاه دهم پارس جنوبی تولید شده است.

وی گفت: با انجام تعمیرات تجهیزات حیاتی در سطح پالایشگاه توسط کارکنان توانمند و متخصص مجموعه در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین به لطف الهی موفق به کاهش چشمگیر 30 درصدی فلرینگ نسبت به 9 ماه اول سال گذشته شدیم که این خود گام مهم و ارزشمندی جهت کمک به محیط زیست سالم و خدمت به جامعه پیرامونی صنعت می باشد.

(چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱) ۱۲:۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید