جزییات خبر

مراسم بزرگداشت هفتم مهرماه، روز ملی ایمنی و آتش نشانی در مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار شد

مراسم بزرگداشت هفتم مهرماه، روز ملی ایمنی و آتش نشانی در مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار شد
(سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱) ۱۲:۳۸

بزرگداشت هفتم مهرماه، روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی و یادبود مقام شامخ شهدای آتش‌نشان صنعت در هشت سال دفاع مقدس در مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار شد.


به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، بزرگداشت هفتم مهرماه، روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی و یادبود مقام شامخ شهدای آتش‌نشان صنعت در هشت سال دفاع مقدس، در سالن آموزش ساختمان ستاد مجتمع گاز پارس جنوبی با حضور مدیران ایمنی و آتش نشانی سازمان منطقه ویژه، مدیران ستادی و پالایشگاهی مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم عطالله قاسمی، رئیس ایمنی و آتش نشانی مجتمع ضمن تبریک به مناسبت این روز بزرگ به خانواده بزرگ و معظم ایمنی و آتش‌نشانی مجتمع، متن پیام وزیر محترم نفت به مناسبت روز ملی آتش‌نشانی به تمامی آتش‌نشانان کشور را قرائت نمود.

 

 متن پیام جواد اوجی، وزیر نفت به مناسبت روز ملی آتش‌نشان به شرح زیر است:

همکاران عزیز؛


صنعت نفت کشور در طول دوران دفاع مقدس، بارها هدف تهاجم دشمن قرار گرفته و آتش‌نشانان غیور این صنعت نیز در حفظ تأسیسات، جان‌فشانی کرده‌اند. ازخودگذشتگی این عزیزان در حمله هوایی رژیم بعثی به تأسیسات پالایشگاه آبادان در هفتم مهر سال ۱۳۵۹، برگ زرین رشادت، ایثار و پایمردی ایشان در صیانت از سرمایه¬‌های ملی و صنعت نفت کشور است.


به پاس بزرگداشت این روز، ضمن تشکر از آتش‌نشانان و فعالان عرصه ایمنی، فرصت را مغتنم شمرده و به جهت اهمیت ایمنی در صنعت نفت، نکات مهم ذیل را یادآور می‌شود:


۱. تضمین تولید پایدار و تداوم عملیات ایمن در صنعت نفت، مستلزم مدیریت مخاطرات فرآیندی و نهادینه شدن اصل«پیشگیری قبل از وقوع» است. در این خصوص، اعمال ضوابط و استانداردهای ایمنی در طراحی، ساخت و راه‌اندازی طرح‌¬ها، همچنین تجهیز، نوسازی سامانه‌های ایمنی و آتش‌نشانی در تأسیسات در حال بهره‌برداری، ضروری است. در این راستا، اتکا به توان علمی کشور و استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، مورد توجه قرار گیرد.


۲. اصل بر این است که کلیه فعالیت¬‌های صنعت نفت، به‌صورت ایمن انجام شود. لذا شناخت کامل خطرات هر فعالیت و پیش‌بینی اقدام‌های کنترلی قبل از انجام آن همراه با انضباط و اجرای دقیق الزام‌های ایمنی در کلیه فرآیندهای سازمان به‌خصوص نظام بهره‌برداری، نگهداشت و تعمیرات، الزامی است.


۳. فرهنگ ایمنی حاکم بر سازمان، یک ارزش بنیادین و مؤلفه کلیدی در پیشگیری و کاهش حوادث است که مدیران و کارکنان در ایجاد و حفظ آن سهیم بوده و نقش مؤثری دارند. از این رو، ارتقای فرهنگ و افزایش دانش و مهارت ایمنی کلیه کارکنان، مورد تأکید است.


در خاتمه ضمن تبریک روز ملی آتش‌نشانی و ایمنی به همه همکاران عزیز انتظار می‌رود مدیران و کارکنان محترم با برنامه‌ریزی، مشارکت و تعهد به الزام‌های ایمنی، در جهت تحقق عملی شعار «روز بدون حادثه» و صیانت صنعت نفت به‌عنوان سرمایه ملی کشور، تلاش کنند.


در ادامه ی این مراسم، محمد مسعودنیا، رئیس امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل مجتمع بیان کرد: تولید پایدار و مستمر گاز و محصولات جانبی در سطح مجتمع گاز پارس جنوبی نشان از همت و تلاش بی وقفه‌ی کارکنان و متخصصان واحدهای ایمنی و آتش‌نشانی در پالایشگاه‌های مجتمع دارد.

وی ادامه داد: تمامی کارکنان واحدهای ایمنی و آتش‌نشانی در سطح پالایشگاه‌های مجتمع اکنون یک امانت بسیار بزرگ از طرف مردم کشورمان در اختیار دارند و این مجتمع عظیم که امانت مردم و سرمایه عظیم کشور است را باید به صورت شایسته حفاظت و نگهداری نماییم.

مسعودنیا در ادامه ضمن ارائه ی گزارش کامل از روند فعالیت حوزه ایمنی، بهداشت و آتش‌نشانی در مجتمع گفت: باید ارزش‌ها را مدنظر داشته باشیم و همگام با این ارزش‌ها حرکت کنیم.

در پایان این مراسم از نفرات برتر حوزه ایمنی، بهداشت و آتش‌نشانی در سطح مجتمع با اهدا لوح و تندیس تجلیل به عمل آمد.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید

(سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱) ۱۲:۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید