جزییات خبر

بازدید رئیس مجلس از وضعیت تولید گاز در پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی

بازدید رئیس مجلس از وضعیت تولید گاز در پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی
(پنج شنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱) ۰۹:۴۷

رئیس مجلس شورای اسلامی با هیئت همراه صبح امروز ( پنج شنبه، دهم شهیرورماه) از وضعیت تولید گاز و محصولات جانبی پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی بازدید کرد.


به گزارش خبرگزار روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی ، محمدباقر قالیباف صبح امروز( پنج‌شنبه دهم شهریورماه) پس از ورود به فرودگاه عسلویه، از پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی بازدید کرد.

حسین باغبان مدیر پالایشگاه دوم با اشاره به افزایش میزان تولیدات در پالایشگاه دوم، اظهار داشت: این پالایشگاه روزانه بالغ بر ۶۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین و ۵۵ هزار بشکه میعانات گازی را تولید می‌کند و رکورددار تولید گاز به شمار می‌رود.

وی گفت: با افتتاح واحد مرکاپتان‌زدایی میعانات گازی، خنثی‌سازی پساب کاستیکی و سرویس‌های وابسته، آمادگی داریم روزانه 80 هزار بشکه میعانات را فرآورش کنیم که نقش موثری در ارزاوری برای کشور ایفا می‌کند.

مدیر پالایشگاه دوم افزود: واحد مرکاپتان زدایی میعانات گازی توانایی دارد تا سقف ۱۰۰ واحد در میلیون (PPM) مرکاپتان زدایی از میعانات را انجام دهد که نقش موثری در ارتقاء کیفیت محصول و شیرین سازی میعانات دارد.

باغبان در ادامه بیان کرد: مجتمع گاز پارس جنوبی با تکیه بر توان داخل و استفاده از دانش بومی و نوآورانه توانسته بیش از 73 درصد از گاز مورد نیاز کشور را تامین نماید و اکنون پالایشگاه‌های مجتمع جهت ورود به فصول سرد سال اقدام‌های بسیار مثبتی را انجام داده‌اند.

در این بازدید، باهوش مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی، استاندار و نماینده ولی فقیه استان بوشهر، نمایندگان کمیسیون انرژی و استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی و مسؤولان محلی حضور داشتند.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید

(پنج شنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱) ۰۹:۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید