جزییات خبر

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز:

تولید گاز ایران از تحریم تأثیر نمی‌گیرد/ تعهد صنعت گاز برای کاهش آلودگی مشعل‌ها

تولید گاز ایران از تحریم تأثیر نمی‌گیرد/ تعهد صنعت گاز برای کاهش آلودگی مشعل‌ها
(یکشنبه ۳۰ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۲:۴۹

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران با تأکید بر اینکه اگر تحریم تا سال‌ها هم ادامه یابد، تولید گاز ایران متأثر از آن نخواهد بود، از تعهد صنعت گاز برای کاهش آلودگی مشعل‌ها نیز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، احمد زمانی در نشست توسعه بازار شرکت‌های تولیدکننده و دانش‌بنیان کشور در شرکت پالایش گاز فجر جم برگزار شد، گفت: با اقدام‌هایی که بعضی از شرکت‌های دانش‌بنیان انجام می‌دهند، زنجیره ارزش محصول گوگرد را تکمیل می‌کنیم که برای آن نقشه دانش‌بنیان شرکت‌های پالایشی را آماده کردیم و بخشی از آن اقدام‌ها و نتایجی که داشته همین نشست است.

 

وی با بیان اینکه اکنون صحنه تولید، صحنه جهاد است، ادامه داد: بخش زیادی از سبد انرژی‌ کشور به گاز وابسته است و همه بخش‌های زندگی و معیشت‌مان به نوعی به نتیجه زحمت کارکنان صنعت گاز وابستگی دارد و هر اقدامی در این حوزه، کمک به اقتصاد ملی است.

 

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: همه نتایج عملکرد صنعت گاز در حوزه تولید، ارتباطی مسقیم با اقتصاد و صنعت کشور دارد و ما مفتخریم که خدمتگزار این صنعت هستیم.

 

زمانی با اشاره به گذر موفق و بدون قطعی گاز از زمستان در سال ۱۴۰۰ بیان کرد: اکنون تلاش کارکنان پالایشگاه‌ها، انجام به‌موقع و موفق تعمیرات اساسی است تا برای تولید گاز در زمستان امسال هم آماده باشیم.

 

تولید گاز ایران متأثر از تحریم نیست

 

وی در ادامه سخنانش تأکید کرد: یکی از اهداف ما این است که نگذاریم چرخ تحریم در حوزه، بستر و سایت صنعت پالایش گاز کشور بچرخد، خدا کمک کرده و این موضوع تاکنون محقق شده است و من با اطمینان می‌گویم اگر تحریم تا سال‌ها هم ادامه یابد، تولید گاز ایران متأثر از آن نخواهد بود که بخش عمده این موفقیت رویکردی بوده که ما نسبت به شرکت‌های دانش‌بنیان داشتیم.

 

تعهد صنعت گاز برای کاهش آلودگی مشعل‌ها تا سال آینده

 

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران با اشاره به بومی‌سازی بسیاری از تجهیزات و نیازهای صنعت گاز کشور، افزود: یکی از مواردی که نیاز است دانش‌بنیان‌ها به آن ورود کنند حوزه کاهش آلودگی گازهای مشعل است که اقدام‌های مؤثری هم برای آن انجام دادیم و متعهد شدیم تا سال آینده در این موضوع اتفاقی جدی بیفتد و برنامه یک ساله، سه‌ ساله و درازمدتی را برای آن تدوین کردیم که بخشی از آن تأمین کالا، بخشی اجرا و بخشی از آن تکمیل نیازهای فناورانه است.

 

زمانی گفت: با نگاهی که در شرکت ملی گاز ایران وجود دارد و تجربه‌ای که از ساخت قطعه و تجهیز حاصل شده است، اکنون برنامه بومی‌ کردن لایسنس‌ها وجود دارد و ان‌شاءالله نتایج خوبی در این حوزه خواهیم داشت، زیرا این عرصه بزرگی برای شرکت‌های دانش‌بنیان و مدیریت دارایی‌های فیزیکی است که در مباحث خوردگی، بازرسی و تعمیرات تا نصب و راه‌اندازی و اسقاط آن ورود کنند.

 

پالایش گاز هوشمند می‌شود

 

وی از هوشمندسازی حوزه پالایش گاز نیز خبر داد و گفت: یکی از شرکت‌هایی که در صنعت پالایشی کشور پیشتاز بوده و بخشی از این حوزه‌ها را طی و گواهینامه‌های آن را هم دریافت کرده، شرکت پالایش گاز فجر جم است که امیدواریم با رویکرد مدیریت جدید در امتداد خدمات مدیرعامل پیشین، بتوانند در حوزه فناوری و اقدام‌های دانش‌بنیان پیشتاز باشند که همین نشست خود گواه بر پیگیری و دغدغه آقای هاشمی در این موضوع است.

(یکشنبه ۳۰ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۲:۴۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید