جزییات خبر

مدیرعامل شرکت پالایش گاز مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد؛

نقش سازنده استفاده از توان و دانش بومی در تولید پایدار و مستمر گاز

نقش سازنده استفاده از توان و دانش بومی در تولید پایدار و مستمر گاز
(دوشنبه ۳ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۱۰

مهندس باهوش بیان کرد: کارگاه مرکزی مجتمع گاز پارس جنوبی همسو با تقویت ساخت داخل و استفاده از توان و ظرفیت‌های تخصصی، دانش بومی و اقدامات علمی و فنی نوآورانه کارکنان و متخصصان جوان، توانسته دستاوردهای مهمی را در کارنامه‌ درخشان خود ثبت کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، احمد باهوش با بیان این مطلب، اظهار داشت: سال گذشته 1141 دستور کار به کارگاه مرکزی ارجاع شده که در مجموع، 146 هزار و 615 نفر ساعت کارکرد برای انجام این کارها، منابع مصرف شده است.

وی مهم‌ترین تجهیزات تعمیر شده درکارگاه مرکزی (خارج از لیست تعمیرات اساسی) باتوجه به شرایط حاکم و نبود قطعات یدکی و نقش مستقیم آن‌ها در تولید پالایشگاه‌ها را شامل تعمیر 6 دستگاه دمنده واحد گوگرد پالایشگاه‌های ششم، هفتم و هشتم عنوان کرد و ادامه داد: همچنین، تعمیر و بازسازی پمپ‌های آبگیر پالایشگاه اول، نوسازی پمپ آمین و پمپ تغذیه بویلر پالایشگاه‌های پنجم و دوازدهم، عملیات ساخت قطعات و نوسازی پمپ‌های برخی از واحدهای پالایشگاه ششم، عملیات ساخت قطعات و نوسازی 6 عدد کمپرسور پالایشگاه‌های اول و ششم و ... نیز، از دیگر تجهیزات تعمیرشده تحت این شرایط و در این بازه زمانی بوده‌اند.

باهوش تاکید کرد: تجهیزات تعمیر شده نقش کلیدی در تولید حداکثری پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی دارند.

وی ادامه داد: همه این عملیات با تلاش بی وقفه و نظارت همه جانبه همکاران از ابتدای سال 1400 بدون هیچ گونه حادثه به پایان رسیده است.

 

انجام بیش از 16 هزار مورد بازرسی فنی

 

وی در ادامه، با بیان این که جایگاه ارزشمند مجتمع گاز پارس جنوبی بعنوان بزرگترین تأمین‌کننده گاز مورد نیاز کشور نیاز به پیاده‌سازی مقررات خاص و ویژه در حوزه بازرسی فنی دارد و تقویت، ارتقاء و به‌روزآوری در بازرسی فنی مجتمع یک اقدام حیاتی است، تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ با تکیه بر توان و دانش متخصصان و کارکنان بازرسی فنی در سطح پالایشگاه‌های مجتمع، بیش از ۱۶۳۵۰ مورد بازرسی به ثبت رسیده که این مهم نشان از عزم راسخ کارکنان این واحد در پیشبرد اهداف متعالی مجتمع دارد.

وی ادامه داد: بازرسی از تجهیزات ثابت فرایندی، کوپن خوردگی، ادوات بالابری و پایپینگ از مهم‌ترین موارد در حوزه بازرسی در سال گذشته است.

باهوش در ادامه افزود: بازرسی غیر مخرب پیشرفته از ۲۲۰ کیلومتر خطوط تاسیسات مشترک و بازرسی کنترل کیفی ۹۰۰ هزار قلم کالاهای مختلف از دیگر دستاوردهای مهم حوزه بازرسی فنی در سال قبل بوده است.

باهوش در پایان سخنان خود، با بیان این‌که آموزش کارکنان در اولویت نخست مجتمع گاز پارس جنوبی قرار دارد، گفت: توسعه دانش و مهارت کارکنان به ‌منظور تربیت کارکنان مجتمع به کارکنانی با توانایی بین المللی، تربیت کارکنان مستعد و دارای زمینه مناسب به مدیران خلاق و برجسته جهت صدور مدیران پالایشی صنعت نفت و الگوشدن آموزش گاز پارس جنوبی در سطح کشور، از برنامه‌های مهم در حوزه آموزش مجتمع است.

به گفته وی، بر این مبنا، طی سال گذشته، بالغ بر 300 هزار و 738 نفرساعت آموزش در سطح مجتمع گاز پارس جنوبی انجام شده است.


(دوشنبه ۳ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید