جزییات خبر

مدیر پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی خبرداد:

آغاز عملیات تعمیرات اساسی در پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی

آغاز عملیات تعمیرات اساسی در پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی
(سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱) ۰۸:۴۵

مدیر پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: عملیات تعمیرات اساسی سال جاری در فاز 12 مجتمع گاز پارس جنوبی از 20 فروردین ماه آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، سید محمد مهدی هاشمی، مدیر پالایشگاه نهم پارس جنوبی در این باره بیان کرد: عملیات تعمیرات اساسی در پالایشگاه نهم از تاریخ 20 فروردین ماه آغاز و تا 31 اردیبهشت سال جاری به مدت 42 روز برنامه ریزی و ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در بازه زمانی عملیات تعمیرات اساسی با اجرای اقدام‌های نوآورانه مسیر تولید پایدار را ادامه می‌دهیم، افزود: بهبود بازه زمانی انجام تعمیرات اساسی و در نتیجه افزایش تولید و بهره‌وری و کاهش مشعل‌سوزی با رعایت مسائل ایمنی و محیط زیستی نیز در دستور کار این شرکت است.

مدیر پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به مهمترین اهداف در عملیات تعمیرات اساسی گفت: هدف از تعمیرات اساسی سال جاری، جبران تولید کاهش یافته در ردیف اول گازی و بالابردن قابلیت اطمینان تولید پایدار در فصول سرد با انجام نیازمندی‌های بازرسی فنی جهت تکمیل اطلاعات مورد نیاز از دستگاهها، رفع نواقص بهره برداری و همچنین انجام تعمیرات پیشگیرانه تجهیزات برق و ابزاردقیق که منتج به سال است.

هاشمی گفت: در بازه تعمیرات اساسی 1605 آیتم برنامه ریزی شده که شامل 527 مورد شیرآلات, 117 مورد مبدل ,93 مورد درام و فیلتر, 15 مورد برج, 5 مورد تانک و بازرسی هر 6 تا مشعل از عمده کارهای شاخص میباشد.

وی تاکید کرد: تمرکز تعمیرات اساسی در پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی بر روی هر 6 ردیف گازی و 3 واحد تثبیت میعانات گازی می‌باشد و موارد مشترک ردیف‌های گوگرد سازی در بازه تعمیرات اساسی انجام خواهد شد و موارد مختص هر ردیف گوگردسازی خارج از بازه 42 روزه برنامه ریزی شده است.

مدیر پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی در ادامه با اشاره به توان و دانش بومی کارکنان این پالایشگاه تصریح کرد: در سال تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی با توان و د انش بومی و با انجام اقدامات نواورانه کارکنان و با توجه به محدودیت زمانی تعمیرات اساسی و اهمیت انجام به موقع فعالیت‌های مرتبط، 80 درصد از نیروها از افراد مجرب و متخصص که سابقه تعمیرات اساسی را در کارنامه دارند و 20 درصد نیز از نیروهای جویای کار مصاحبه فنی اخذ و بکارگیری شده است.(سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱) ۰۸:۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید