جزییات خبر

از ابتدای سال جاری تاکنون

تولید بیش از 16 میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی

تولید بیش از 16 میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی
(دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰) ۱۳:۱۵

با تلاش، دانش و تجربه‌ی متخصصان و کارکنان پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی، در بازه زمانی ده ماه امسال، بیش از 16 میلیون و 102 هزار بشکه میعانات گازی در این پالایشگاه تولید شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، محمد شفیع موذنی، مدیر پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان این مطلب افزود: در 10 ماه سپری شده امسال با برنامه‌ریزی و تلاش متخصصان و کارکنان پالایشگاه سوم، 16 میلیون و 102 هزار بشکه میعانات گازی تولید شده است.

مؤذنی ادامه داد: با دستاورد‌های بسیار مهم، پالایشگاه سوم توانسته است نقش مهمی را در جهت تولید و صادرات میعانات گازی در مجتمع گاز پارس جنوبی ایفا نماید.

وی با بیان اینکه مجتمع گاز پارس جنوبی همواره برنامه‌ریزی در افزایش برداشت با در نظر گرفتن تولید صیانتی از مخزن مشترک را در دستور کار قرار داده است خاطرنشان کرد: با اتکاء به دانش و توان نیروهای جوان و متخصص در ده ماهه امسال، 14 هزار و 195 میلیون استاندارد متر مکعب گاز در پالایشگاه سوم مجتمع گازی پارس جنوبی تولید و فرآورش شده است که با توجه به برودت هوای امسال، این پالایشگاه نقش مهمی در تامین سوخت مصارف خانگی و نیروگاهی کشور ایفاء نموده است.

مدیر پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی در ادامه با اشاره به تولید دیگر محصولات این پالایشگاه افزود: در همین بازه زمانی،313 هزار تن اتان، 452 هزار تن پروپان، 242 هزار تن بوتان و 55 هزار تن گوگرد دانه بندی شده، نیز در این مجموعه تولید شده است.

مؤذنی گفت: مصرف گاز سوخت پالایشگاه در بازه زمانی 10 ماه سال جاری، 646 میلیون متر مکعب بوده که حدود 21% کمتر از مقدار مصرف پیشبینی شده است.
(دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰) ۱۳:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید