جزییات خبر

مدیر پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی:

استفاده از کالاهای داخلی از اولویت های پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی است

استفاده از کالاهای داخلی از اولویت های پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی است
(سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰) ۱۲:۳۸

مدیر پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: استفاده از کالاها و خدمات ساخت داخل از اولویت‌های این پالایشگاه در سال‌های اخیر بوده و امسال تلاش بر این است تا با مشارکت سازندگان داخلی برای کیفیت بخشی به محصولات و فراورش حداکثری گاز اهتمام ویژه صورت پذیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ محمد شفیع موذنی با اشاره به توانمندی سازندگان قطعات و تجهیزات داخلی در سال‌های اخیر بیان کرد: پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی همواره با حمایت کامل از شرکت ها و سازندگان قطعات و تجهیزات بومی گام های موثری را در حوزه تولید برداشته است.

موذنی در ادامه گفت: پالایشگاه پنجم همسو با حمایت از ساخت داخل ، درخصوص تهیه و تامین تمامی قطعات و تجهیزات پالایشگاهی تا حدامکان، استفاده از تجهیزات تولید داخل را در دستور کار خود قرار داده که در هشت ماه گذشته از سال 1400 مجموعا به مبلغ 400 میلیارد ریال خرید داخلی انجام داده است و در حدود 500 میلیارد ریال هم خرید داخلی در دست اقدام دارد.

وی با اشاره به این که پالایشگاه پنجم همواره سعی نموده با تکیه بر نیروهای متخصص و توانمند خود از فناوری های روزآمد و نو جهت توسعه و بهبود فرایندها استفاده نماید گفت: طراحی،ساخت و راه اندازی پایلوت واحدحذف همزمان آب و مرکاپتان ازجریان گازمایع با استفاده از جاذبهای نانوساختار جهت کاهش توتالسولفور به کمترازppm 10درپروپان و به کمتر ازppm 30 در بوتان( براساس معیار بازارجهانی LPG) و کاهش میزان آب به کمترازppm 1. از دستاوردهای نوین در این حوزه می باشد.

موذنی یادآور شد: این پالایشگاه در جهت دستیابی به توسعه پایدار و گام برداشتن بسوی تبدیل شدن به یک صنعت سبز اقدامات و رویکردهای متعددی را در خصوص حفظ محیط زیست و کاهش آثار مخرب زیست محیطی حاصل از فرایندهای تولید و یا پسماندها و ضایعاتش انجام داده است .

وی ادامه داد: پروژه هایی نظیر، استقرار سامانه مدیریت هوشمندپسماند،تحویل پسماندهای ویژه نظیر پسماند لجن هیدروکربنی ، پسماند جاذب‌های جامد مولکولی ، کربن فعال مستعمل ، بشکه ها ، پسماندهای الکترونیکی و ... به شرکت های ذیصلاح مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست برای بازیافت و یا امحا از مهمترین پروژه های اجرا شده زیست محیطی از ابتدای سال تا کنون در پالایشگاه پنجم می باشد.

موذنی در ادامه ی بیان دستاوردهای مهم پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی در هشت ماه گذشته گفت: این پالایشگاه موفق شده با بهبود هایی که در فرایندهای تولیدش به انجام رسانده به بهبودهایی در خصوص شاخص های زیست محیطی دست یابد که بهبود 47 درصدی شاخص فلرینگ ، بهبود 2 درصدی در شاخص انتشار دی اکسید گوگرد و بهبود 10 درصدی در شاخص انتشار گازهای گلخانه ای نمونه هایی از آن می باشد .

(سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰) ۱۲:۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید