جزییات خبر

با هدف پیگیری مطالبات کارگری از مبادی رسمی و قانونی :

انتخابات انجمن صنفی کارگران در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی انجام شد

انتخابات انجمن صنفی کارگران در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی انجام شد
(سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰) ۱۰:۵۴

با مشارکت چشمگیر کارگران شاغل در شرکت های پیمانکاری پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی انتخابات هیات مدیره و بازرسی انجمن صنفی کارگران پالایشگاه سوم انجام و مقدمات تاسیس این تشکل صنفی به انجام رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی ؛ نصراله احمدی – رییس منابع انسانی پالایشگاه سوم – با اعلام این خبر افزود : بر اساس قانون کار که به صراحت بر شکل گیری صنوف کارگری در کارگاهها تحت عناوینی چون ؛ انجمن صنفی، تشکل کارگری و یا شورای اسلامی کار تاکید دارد ، پالایشگاه سوم با همکاری اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان عسلویه و همچنین مدیریت کار و امور اشتغال سازمان منطقه ویژه اقدام به برگزاری انتخابات در میان کارگران برای تاسیس این نهاد مهم کارگری در پالایشگاه نمود.

وی ادامه داد : این انجمن در فضای کاملا" آرام و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی برگزار گردید و در پایان رای گیری ، منتخبین کارگری در بخش های هیات مدیره و بازرسی مشخص گردیده است.

اکبر آذرگون، رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان عسلویه گفت: در جریان این انتخابات بر توجه به خواسته های به حق و قانونی اقشار کارگری شاغل در پروژه های بزرگ صنعتی پارس جنوبی و هدایت این مطالبات از مجاری رسمی و قانونی تاکید شده  و برنامه آن اداره را در ارتباط با تشکیل انجمن های مشابه در سایر پالایشگاههای مجتمع گاز پارس جنوبیکاملا تشریح شده است.

وی پیرامون فعالیت انجمن های کارگری و شرح وظائف این انجمن ها افزود: پس از انتخابات انجمن، نسبت به صدور اعتبارنامه های لازم در خصوص اختیارات و وظایف اعضاء هیات مدیره و بازرسان اقدام خواهد شد که این اعضاء بتوانند مسائل ، مشکلات و چالشهای کارگری رادر کارگاهها رصد نموده و به مسئولین منعکس نمایند .

آقای آذرگون ، حضور نماینده و یا نمایندگان انجمن صنفی کارگری در جلسات مختلف مرتبط با نیروهای پیمانکاری را راهکار عبور از مشکلات و چالشها دانست و مصوبات مربوطه را از حیث تطابق با مقررات کار ، کاملا" قانونی قلمداد نمود .

وی در پایان ضمن اظهار رضایت از عملکرد مدیریت پالایشگاه سوم در زمینه برگزاری این انجمن ، از مسئولین مربوطه به خصوص ، نماینده ویژه مدیر عامل در امور پیمانکاری تقدیر و تشکر نمودند .

(سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰) ۱۰:۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید