جزییات خبر

رئیس تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی

عملیات تعمیرات اساسی سال 1400در مجتمع گاز پارس جنوبی کلید خورد

عملیات تعمیرات اساسی سال 1400در مجتمع گاز پارس جنوبی کلید خورد
(چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰) ۰۹:۲۲

عملیات تعمیرات اساسی مجتمع گاز پارس جنوبی با برنامه ریزی دقیق و منسجم و با توان متخصصان و کارکنان داخلی ، در سال 1400 کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ محمود بالنده در این خصوص گفت: حفظ تولید حداکثری مستمر و با شرایط ایمن با رعایت دستورالعمل های بهداشتی کرونا از اولویت‌های مجتمع است. توجه ویژه به بخش نگهداشت و همچنین توجه به تعمیرات و افق 1404 بازرسی فنی نیز ازدیگر برنامه‌های ما است.

بالنده با بیان اینکه در بازه زمانی عملیات تعمیرات اساسی با اجرای اقدامات نوآورانه مسیر تولید پایدار را ادامه خواهیم داد تصریح کرد: بهبود بازه زمانی انجام تعمیرات اساسی و در نتیجه افزایش تولید و بهره‌وری و کاهش مشعل سوزی با رعایت مسائل ایمنی و زیست محیطی نیزدر دستور کار این شرکت قرار دارد.

رئیس تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی و تدابیر انجام شده تعمیرات اساسی سال 1400 پالایشگاه‌های دوازده گانه مجتمع گاز پارس جنوبی از 26 فروردین ماه در پالایشگاه هشتم (بمدت22روز) آغاز خواهد شد.

وی در ادامه ی روند اجرای برنامه ی عملیات تعمیرات اساسی در بزرگترین مجتمع گازی کشور ادامه داد: سپس طبق برنامه به ترتیب پالایشگاه های ششم( 23 روز )، سوم(27 روز)، پنجم(34 روز)، چهارم(15 روز)، دهم( 24 روز)، دوازدهم( 30 روز)، یازدهم(40 روز)، هفتم( 22 روز)، اول( 30 روز)، دوم(16 روز) و نهم( 41 روز) ، تا پایان مهرماه ماه برای انجام تعمیرات اساسی برنامه ریزی شده اند.

بالنده تاکید کرد: در برنامه ریزی انجام گرفته سعی بر آن است تا کمترین همپوشانی تعمیرات اساسی جهت رفع نیاز مصارف گوناگون کشور بخصوص صنایع متکی بر محصولات پالایشگاه های گازی در فصول گرم سال و همچنین از طرفی پایان تعمیرات اساسی تمامی پالایشگاه ها قبل از رسیدن به فصل سرما جهت حفظ تولید حداکثری مجتمع مد نظر قرار گرفته است.


رئیس تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی بیان کرد: در سال گذشته با توجه به شرایط ویژه کشور در اثر شیوع بیماری کرونا بخشی از تعمیرات اساسی تجهیزات به سال 1400 انتقال یافته بود که مقرر گردید با توجه به لزوم حفظ شرایط پایداری تولید در فصل سرد سال، طبق الزامات بالادستی و همچنین تصمیمات اتخاذ شده در شورای طرح تعمیرات اساسی در سال جاری کلیه آیتم های تعمیرات اساسی با اولویت بازرسی فنی انجام شود.

وی گفت: در سال جاری با توجه به ادامه روند بیماری کرونا و حجم کارهای تعمیرات اساسی پالایشگاه های مجتمع، وظایف و مسئولیت های مدیریت و نیروهای مجتمع با مخاطرات بیشتری همراه می باشد.

بالنده در ادامه رعایت مسائل بهداشتی را سرلوحه ی تمام اقدامات دانست و افزود: جهت دستیابی به این مهم پس از پایان تعمیرات اساسی سال گذشته مجتمع و با همکاری کلیه واحدهای ستادی و پالایشگاهی کلیه پیش‌بينی‌ها و اقدامات لازم از قبیل پیش بینی نیروی لازم، تامین به موقع متریال و تجهیزات مورد نیاز انجام گرفته و ضمن تمرکز به انجام کامل و دقیق کلیه فعالیت ها، تمهیدات لازم با همکاری واحدهای ذیربط و بهداشت و درمان صنعت نفت به منظور انجام تست های مورد نیاز جهت شناسایی و پیشگیری عدم ابتلای نیروها به بیماری و رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: به روال سال‌های گذشته کلیه پروژه‌های تعمیرات اساسی با مشارکت نیروهای پالایشگاهی و ستادی با تمرکز بر رعایت کلیه دستورالعمل هایHSEانجام خواهد شد تا در زمینه افزایش اثربخشی و کارایی اجرای تعمیرات اساسی ودر نتیجه دستیابی به اهداف استراتژیک از قبیل کاهش فلرینگ پالایشگاه‌ها، نیل به اهداف زیست محیطی مجتمع، افزایش دسترس پذیری دارای های فیزیکی و پایداری حداکثری تولید محصولات مجتمع در زمستان به نحو مطلوب محقق گردد.

بالنده در پایان ضمن اشاره به نام‌گزاری سال جدید بعنوان" سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها" گفت: امیدواریم که تعمیرات اساسی امسال با موفقیت کامل به اهداف مورد نظر دست یابیم تا برگ زرین دیگری به افتخارات شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در راستای انجام ماموریت‌های سازمانی اضافه گردد.

(چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰) ۰۹:۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید