جزییات خبر

شریف زاده

مجتمع گاز پارس جنوبی نقش کلیدی در سطح ملی و منطقه ای در تامین انرژی گاز دارد

مجتمع گاز پارس جنوبی نقش کلیدی در سطح ملی و منطقه ای در تامین انرژی گاز دارد
(سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹) ۰۸:۴۵

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به نقش کلیدی مجتمع گاز پارس جنوبی در سطح ملی و منطقه‌ای در تامین انرژی گاز، بیان کرد: این منطقه قطب فناوری‌های مربوط به گاز و پتروشیمی است و این اهمیت در نظام‌ فناوری کشور نیز به خوبی دیده شده و مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ مهدی شریف زاده در نشست با مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران، مدیران و مسئولان مجتمع گازی پارس جنوبی و مدیر پارک علم و فناوری استان بوشهر، افزود: ستاد توسعه فناوری‌های آب و انرژی معاونت علمی ریاست جمهوری یکی از 11 ستاد معاونت است و تمام او حمایت ها و راهکارهایی که این معاونت برای ترویج اقتصاد دانش‌بنیان در زمینه تخصصی مجموعه نیرو در پیش کرفته است را نمایندگی می‌کند.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ترویج مرجعیت علمی، بومی سازی و تقویت فناوری‌های موجود، برنامه ریزی برای ایجاد و توسعه فناوری‌های جدید، ترویج فرهنگ کارآفرینی و بازار سازی برای شرکت‌های دانش بنیان و همکاری‌های بین‌المللی برای تبادلات فناورانه از اهداف ستادهای تخصصی معاونت علمی و فناوری در کشور است.

وی ادامه داد: در این راستا کارگروه تخصصی مربوط به وزارت نفت از همکاری و مشاوره نخبگان صنعتی، مدیران پژوهش و فناوری و مدیران 4 شرکت اصلی این وزارت بهره می‌برد.

شریف‌زاده گفت: استان بوشهر یکی از محدود استان‌هایی است که منطقه ویژه علم و فناوری دارد و با توجه به تمرکزی که صنعت گاز در استان پیدا کرده است، این منطقه یکی از اعضای اصلی این اکوسیستم فناوری است.

وی اظهار کرد: اکنون وزارت نفت خود برای استفاده از ظرفیت مراکز رشد علم و فناوری پیش‌قدم شده است و بر اساس تصمیمی مقام عالی وزارت، 3 مرکز رشد علم و فناوری در شرق به مرکزیت پالایشگاه شهید هاشمی نژاد در جنوب به مرکزیت پالایشگاه مجتمع گاز پارس جنوبی و در مرکز هم به مرکزیت ری برنامه‌ریزی شده است.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: امید است با جانمایی مناسب، بهترین مکان ممکن در اختیار مرکز نوآوری پارس جنوبی قرار گیرد و ستان توسعه فناوری آب و انرژی نیز برای موفقیت این مرکز در کنار مجموعه است.(سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹) ۰۸:۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید