جزییات خبر

در راستای حمایت از سازندگان داخلی

استفاده بیش از 6 هزار و 700 کالای داخلی در عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی

استفاده بیش از 6 هزار و 700 کالای داخلی در عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی
(شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۲۲

در بازه زمانی تعمیرات اساسی سال جاری پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی، بیش از 6700 مورد از تجهیزات و قطعات با تکیه بر توان سازندگان توانمند داخل کشور تامین گردیده است.

به گزارش از روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ امیر عباسی، رئیس خدمات کالای پالایشگاه هشتم مجتمع در این باره بیان کرد: یکی از گام های موثر پالایشگاه هشتم در سال جهش تولید رفع گلوگاه ها و موانع موجود در واحد های عملیاتی جهت تولید حداکثری و پایدار گاز و محصولات جانبی می باشد.

عباسی در ادامه خاطرنشان کرد: با تکیه بر دانش بومی در سال جهش تولید و در بازه زمانی تعمیرات اساسی سال جاری، بیش از 6 هزار و 700 مورد از قطعات و تجهیزات ساخت سازندگان داخلی در عملیات تعمیرات اساسی محقق شود.

وی با اشاره به استفاده از قطعات و تجهیزات داخلی در این بازه زمانی عملیات تعمیرات اساسی عنوان داشت: حدود 12000 عدد گسکت در سایز های متفاوت ، حدود 3 تا 4 هزار پیچ و مهره در سایزهای متفاوت، حدود 200 عدد انواع مختلف شیرآلات در سایزهای متفاوت - حدود 200 عدد انواع اتصالات (فلنج-زانو- سه راهی و ...) در سایز های متفاوت - حدود 100 متر انواع مختلف لوله در سایز های متفاوت - 7 تا 8 ست دمیسترپد در ابعاد مختلف - حدود 500 تا 600 عدد انواع مختلف فیلتر - حدود 50 تن سایرهای متفاوت سرامیک بال و حدود 220 تن انواع و سایزهای متفاوت مولکولارسیو (ماده شیمیایی جاذب رطوبت) - انواع و سایز های مختلف شیلنگ های فشار قوی صنعتی در بازه زمانی تعمیرات اساسی مورد استفاده قرار هواهد گرفت.

وی در این باره به مهترین قطعات و تجهیزات راهبردی پالایشگاه هشتم که ساخت داخل بوده و نقش بسزایی در تولید پایدار گاز خواهد داشت اشاره نمود و گفت: انواع پمپ - توربین - سیستم کنترل - فن های هوایی - تجهیزات برقی - شیرآلات - قطعات آب بندی پمپ و کمپرسور (مکانیکال سیل و درای گس سیل) - تجهیزات ثابت سنگین شامل انواع مختلف درام، مبدل های حرارتی و غیره - تجهیزات ایمنی و آتش نشانی ساخت سازندگان داخلی می باشد و نقش بسیار موثری در خصوص افزایش تولید و محصولات پالایشگاه هشتم دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: مهمترین سازندگان داخلی که در زمینه تولید مواد شیمیایی و پمپ ها و کمپرسور ها و قطعات آب بندی پمپ و کمپرسور (مکانیکال سیل و درای گس سیل) و سیستم های کنترل فعالیت دارند، شرکتهای دانش بنیان می باشند

امیر عباسی در ادامه خاطرنشان کرد: پالایشگاه هشتم همگام با سایر پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی در سال جهش تولید در حمایت از تولید کنندگان داخلی، استفاده از کالا و تجهیزات ساخت داخل را سرلوحه کار خویش قرار داده و کلیه تجهیزات و کالاهایی که امکان تولید در داخل کشور را دارند از تولید کنندگان داخلی تامین می نماید.

مهندس عباسی در این خصوص ادامه داد: با اقدامات بسیار شایسته ی که در پالایشگاه هشتم انجام شده می توان گفت که تحقق اهداف مجتمع گاز پارس جنوبی در حمایت از ساخت داخل افزون بر قطع وابستگی به بیگانگان سبب رشد و تعالی چرخه ی ساخت داخل در کشور شده و تاثیرات بسیاری بر توان تولید گاز در مجتمع دارد.

رئیس خدمات کالای پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به گسترش چتر حمایتی مجتمع گاز پارس جنوبی از سازندگان داخلی بیان کرد: رونق تولید، ایجاد اشتغال، کاهش وابستگی به خارج، ارتقای توان فنی و دانش بومی مهمترین مواردی می باشد که در جهت حمایت از سازندگان داخلی محقق می شود.

عباسی گفت: با توجه به نامگذاری سال جدید به نام سال جهش تولید توسط رهبر معظم انقلاب، حمایت و پشتیبانی از سازندگان داخلی با قدرت بیشتری انجام می شود.

1
خبر
(شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید