جزییات خبر

رئیس بازرسی فنی مجتمع گاز پارس جنوبی عنوان کرد؛

کاهش زمان تعمیرات اساسی و افزایش اثربخش بازرسی فنی

کاهش زمان تعمیرات اساسی و افزایش اثربخش بازرسی فنی
(چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷) ۱۱:۳۸

زمان تعمیرات اساسی پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی با انجام فرآیندهای مناسب بازرسی کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ سید مهدی شفیعی مطهر، رئیس امور بازرسی فنی مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه امور بازرسی فنی مجتمع به صورت یکپارچه مدیریت می شود، گفت: هدف اصلی در این امور رشد، بهره وری، حفظ و مدیریت دارایی های فیزیکی است.

وی می گوید: از مهم ترین مسئولیت های بازرسی فنی نگهداری دارایی به صورت علمی است که در این راستا باید بازرسی بر مبنای ریسک صورت گیرد. هم اکنون مطالعات بر مبنای ریسک بر روی تمام تأسیسات فازهای پارس جنوبی انجام شده که ریسک های مرتبط با تولید و استهلاک تجهیزات کاهش یابد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از طرفی تمرکز ما روی تجهیزات با ریسک بالا است، گفت: هدف از این کار بهینه کردن زمان تعمیرات اساسی پالایشگاه ها با توجه به حجم تولید گاز مجتمع و سایر محصولات جانبی است.

به گفته شفیعی مطهر؛ اجرای این طرح ها کمک فراوانی به ایمن اداره شدن تجهیزات پالایشگاه ها با توجه به ریسک بالای صنعت پالایش گاز می کند.

وی می گوید: از طرفی این فعالیت ها باعث کاهش توقفات و زمان تعمیرات اساسی و تولید پایدار گاز خواهد شد.

وی می افزاید: با این برنامه ریزی بازرسی تجهیزات هدفمند و بازه های تعمیرات اساسی هر فاز نهایتا به 3 سال یکبار می رسد، چراکه هم تعداد بهینه تجهیزات و هم روش بازرسی به کمک تکنولوژی بالاتر انجام شده و شاخص اثر بخشی بازرسی فنی نیز ارتقا یافته است.

رئیس امور بازرسی فنی مجتمع گاز پارس جنوبی در پایان یکی از مهم ترین نتایج فعالیت های بازرسی فنی را کاهش چشمگیر زمان تعمیرات اساسی طی 5 سال گذشته عنوان کرد و اظهار داشت: از سال 92 تا سال 97 زمان تعمیرات اساسی در 5 پالایشگاه اول پارس جنوبی بطور قابل ملاحظه ای کاهش یافته و ساخص اثر بخشی بازرسی فنی به 3/99 ارتقا یافته است.

به گفته وی این کاهش زمان توقف باعث افزایش یک هزار و 373 میلیون متر مکعبی تولید گاز از این 5 پالایشگاه شده است.

گفتنی است، در کنار تولید گاز این پالایشگاه ها در تولید سایر محصولات از جمله میعانات گازی، پروپان، بوتان، گوگرد نیز رشد چشمگیر یافته اند.

مجتمع گاز پارس جنوبی
(چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷) ۱۱:۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید