جزییات خبر

در کوتاه‌ترین بازه زمانی از ابتدای راه‌اندازی تاکنون؛

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی کلید خورد

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی کلید خورد
(دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶) ۱۱:۴۳

تعمیرات اساسی فازهای 2 و 3 مجتمع گاز پارس جنوبی از امروز، ششم شهریور ماه با همت و تلاش تمامی واحدهای عملیاتی آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی مهدی گرامی شیرازی، مدیر پالایشگاه دوم با ذکر این خبر گفت: تعمیرات اساسی سال 96 این پالایشگاه 18 روز به طول می‌انجامد.

وی تأکید کرد: این کوتاه‌ترین زمان انجام تعمیرات اساسی از ابتدای راه اندازی تا کنون در پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی است.

به گفته گرامی تعداد روزهای تعمیرات اساسی در سال گذشته 20 روز بوده که این روزها در سال‌های پیش از این به 45 روز نیز می‌رسیده و این موضوع باعث افزایش تولید در پالایشگاه شده است.

مدیر پالایشگاه دوم تعداد مجوز کارهای صادر شده برای این دوره از تعمیرات اساسی را حدود 3 هزار مجوز عنوان کرد و گفت: در مقایسه با سال گذشته که حدود یک‌هزار و 500 مجوز کار صادر شده، حجم کار حدوداً دو برابر شده در حالیکه زمان تعمیرات کاهش یافته است.

وی با اینکه کاهش زمان تعمیرات اساسی به‌دلیل افزایش توان نیروهای پالایشگاه و برنامه‌ریزی مناسب صورت گرفته است، گفت: در حال حاضر حدود یک هزار و 300 نفر شبانه‌روز درگیر تعمیرات خواهند بود.

گرامی در مورد فعالیت‌های این دوره از تعمیرات پالایشگاه دوم، گفت: در این دوره 18 روزه باید تعدادی طرح اصلاحی از جمله تعویض خطوط لوله بخشی از پالایشگاه انجام شود.

وی افزود: پروژه برق پشتیبان و بازرسی کامل ردیف سوم پالایشگاه و رفع نواقص تجهیزات مختلف از دیگر برنامه‌های تعمیرات اساسی سال جاری است.

مجتمع گاز پارس جنوبی
(دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶) ۱۱:۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید