جزییات خبر

سرپرست امور انرژی سازمان برنامه و بودجه کشور:

حفاظت و نگهداشت از سرمایه های بزرگ در مجتمع گاز پارس جنوبی نیازمند برنامه ریزی دقیق است

حفاظت و نگهداشت از سرمایه های بزرگ در مجتمع گاز پارس جنوبی نیازمند برنامه ریزی دقیق است
(شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱) ۰۸:۰۸

سرپرست امور انرژی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با برنامه ریزی دقیق و منظم و تغییر رویه سال های گذشته در پارس جنوبی، مسیر را جهت تولید پایدار و شکوفایی اقتصاد کشور فراهم آوریم.


به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، احمد زراعتکار در رأس هیئتی کارشناسی در سفر دو روزه ( چهارشنبه و پنج شنبه، 18 و19 خردادماه) با هدف بازدید میدانی و بررسی بودجه‌های جاری و سرمایه‌ای و بررسی چالش‌های موجود، از پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی بازدید به عمل آورد.

سرپرست امور انرژی سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشیه‌ی این بازدید بیان کرد: ارتباطات سازنده و برنامه‌ریزی‌های منظم در مباحث مهمی از قبیل حفظ، نگهداشت و میزان تولید و ظرفیت پالایشگاه‌های مجتمع در بالادستی و پایین دست باید محقق شود.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت تولید پایدار گاز و محصولات جانبی در مجتمع گاز پارس جنوبی و خدمت به هموطنان، مساعدت‌های لازم در سازمان برنامه و بودجه برای پیشرفت و رفع مشکلات متعدد این مجتمع بزرگ گازی کشور در چارچوب قانونی به انجام این رسالت مهم به کار خواهیم گرفت.

زراعتکار گفت: در پارس جنوبی باید با کنار گذاشتن روش‌های محلی و برنامه‌هایی که مرتبط با چنین موضوعاتی می باشد مسیر را به سمت تصمیمات بزرگ و برنامه‌ریزی‌های دقیق و منظم سوق بدهیم تا تاسیسات و پالایشگاه‌های پارس جنوبی با یک نظم خاص در تمام برنامه ها در مسیر تولید پایدار قرار بگیرند.


وی با اشاره به پالایشگاه‌های که در سال‌های اخیر به مجتمع گاز پارس جنوبی تحویل و واگذار شده است اشاره نمود و تصریح کرد: شرایط انبار کالاهای اساسی، مواد نگهداری و شیمیایی در پالایشگاه‌های جدید که به مجموعه‌ی مجتمع تحویل داده شده اند باید مورد بررسی دقیق قرار بدهیم تا شرایط جهت تولید پایدار بدون دغدغه فراهم گردد.

وی در این خصوص ادامه داد: پانج‌های بر زمین مانده در این پالایشگاه‌های جدید که اکنون تبدیل به موضوعات بسیار مهم و حیاتی شده است به صورت ویژه پبگیری خواهیم کرد و در این مسیر مهم در کنار کارکنان پرتلاش مجتمع گاز پارس جنوبی خواهیم بود.


سرپرست امور انرژی سازمان برنامه و بودجه کشور در جمع مدیران و کارکنان مجتمع گاز پارس جنوبی بیان کرد: در نشستی که در هفته‌های قبل با معاون وزیر نفت در امور گاز داشتیم به نتایج بسیار مطلوب و امیدوار کننده‌ی رسیده ایم و در آینده نزدیک موارد و مشکلات به وجود آمده در سال های قبل را مرتفع می نماییم و این مهم در سایه ی همدلی و کار گروهی محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: میزان کاهش فلرها در پارس جنوبی، رفع نواقص مهم پالایشگاهی، موارد مهم زیست محیطی را تا حصول نتیجه‌ی نهایی و مطلوب در پارس جنوبی رصد و دنبال خواهیم کرد.

به گفته‌ی زراعتکار، اکنون تیم وزارت نفت با یک رویکرد بسیار جدید و با جسارت بالا در مسیر رفع این موارد و مشکلات همدل هستند و امید داریم با روحیه ی جهادی مدیران کنونی در سطح وزارت نفت این مسائل در آینده ی نزدیک مرتفع گردد.


وی افزود: در کشور حفظ، نگهداشت و افزایش توان تولید گاز و محصولات جانبی به‌ویژه از میدان‌ مشترک گازی با کشور قطر حائز اهمیت است و در این راستا مجتمع گاز پارس جنوبی با تولید بیش از 75 درصدی گاز کشور باید نقش خود را به‌خوبی ایفا کند.

زراعتکار در این خصوص تصریح کرد: برای ایفای نقش موفق و کارآمد مجتمع گاز پارس جنوبی در این رسالت بسیار بزرگ، تمام دستگاه‌های دولتی و سازمان برنامه و بودجه کشور در سایه همدلی و کارگروهی در کنار مدیران، کارکنان و متخصصان پرتلاش و جهادگر این مجموعه ی بزرگ خواهند بود.


سرپرست امور انرژی سازمان برنامه و بودجه کشور روز چهارشنبه و پنج شنبه ( 18 و 19 خردادماه) در راس هیئتی از سازمان برنامه و بودجه کشور از امکانات، انبارها، زیرساخت‌ها و تجهیزات پالایشگاه‌های ششم و یازدهم مجتمع گاز پارس جنوبی بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند تولید و مسائل و مشکلات متعدد این پالایشگاه‌ها در سایت یک و دو پارس جنوبی قرار گرفت.

(شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱) ۰۸:۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید