جزییات خبر

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد:

ایجاد زیرساخت لازم جهت ساخت مبدل‌های کرایوژنیک با حمایت مجتمع گاز پارس جنوبی در داخل کشور

ایجاد زیرساخت لازم جهت ساخت مبدل‌های کرایوژنیک با حمایت مجتمع گاز پارس جنوبی در داخل کشور
(سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱) ۱۶:۲۳

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی از عملیاتی شدن و ساخت مبدل‌های کرایوژنیک با حمایت مجتمع گاز پارس جنوبی به دست توانمند متخصصان داخل کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، احمد باهوش، مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه با اقدامات نوآورانه و حمایت از  شرکت‌های سازنده داخل می‌توان به اهداف بزرگی دست یافت بیان کرد: عملیات ایجاد زیرساخت‌های لازم، همسو با ساخت مبدل‌های کرایوژنیک در داخل کشور با حمایت مجتمع گاز پارس جنوبی کلید خورده و در کوتاهترین بازه زمانی ممکن این مهم بومی‌سازی خواهد شد.
 
باهوش در این بازدید که گروه مدیریت هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز، وی را همراهی می‌کردند عنوان داشت: اکنون با برنامه‌ریزی بسیار دقیق و منسجم، زیرساخت‌های لازم، تجهیزات محوری و حیاتی در جهت توسعه و ساخت این فناوری در داخل کشور استقرار یافته است.
 
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با انجام زیرساخت‌های لازم در جهت شروع پروژه ساخت مبدل‌های کرایوژنیک  ( کلدباکس‌های واحد بازیابی اتان) و با بهره برداری از آن، انحصار کشورهای خارجی در تولید این تجهیز بسیار مهم پایان می‌یابد.
 
باهوش به همراه گروه مدیریت هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران در این بازدید میدانی از روند شروع این پروژه مهم تصریح کرد: تولید و ساخت این مبدل‌های کلیدی پالایش گاز در کشور علاوه بر ارتقاء و ایجاد پایداری تولید محصول اتان بعنوان خوراک ورودی پتروشیمی‌ها، کشور عزیزمان را در رده‌ی چند کشور محدود این فناوری در توسعه ی این فناوری از طریق شرکت های دانش بنیان قرار خواهد داد. 
 
   باهوش در ادامه با اشاره به شعار مقام معظم رهبری در راستای حمایت از سازندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان بیان کرد: شرکت های سازنده قطعات و تجهیزات داخلی و شرکت‌های دانش بنیان روند حرکتی شتابان و بسیار موفق خود را در جهت تامین و ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و گاز کشور آغاز نموده و مجتمع گاز پارس جنوبی  از سازندگان داخل  و دانش بنیان حمایت  ویژه می‌کند.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید

(سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱) ۱۶:۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید