جزییات خبر

با اقدامات نوآورانه:

نگهدار محافظ جان در پالایشگاه یازدهم مجتمع گاز پارس جنوبی ساخته شد

نگهدار محافظ جان در پالایشگاه یازدهم مجتمع گاز پارس جنوبی ساخته شد
(چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۱۲

با تکیه برتوان، دانش بومی و اقدامات نوآورانه متخصصان و کارکنان پالایشگاه یازدهم مجتمع گاز پارس جنوبی دستگاه نگهدار فلزی محافظ جان با موفقیت طراحی و ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، محمد سعیدیان با اشاره به توان و خلاقیت بالای متخصصان و کارکنان پالایشگاه یازدهم (فاز 13) بیان کرد: طراحی و عملیات ساخت دستگاه نگهدار فلزی محافظ جان در کوتاه‌ترین بازه زمانی توسط، سید فخرالدین جباری باغ ملائی از کارکنان پرتلاش و خلاق این پالایشگاه ساخته و مورد استفاده قرار گرفت.

مدیر پالایشگاه یازدهم پارس جنوبی در ادامه گفت: یکی از حوادث مهم صنایع نفت وگاز در جهان،بروز حوادث ناگوار برای نیروهای عملیاتی به دلیل ورودبه فضای بسته می باشد و کمبود اکسیژن،وجود گاز های سمی و سقوط عوامل اصلی حوادث جبران‌ناپذیر می باشند.و این دستگاه نگهدار محافظ جان همسو با موضوع محقق شده است.


وی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد نفرات حاضر در سایت و همچنین استفاده از کارگران روزمزد در بازه تعمیرات اساسی احتمال وقوع مجدد حوادث مشابه بسیار زیاد می باشد، ضمنا" بر اساس تجربیات سال‌های متوالی،وجود علائم هشدار از قبیل:نصب تابلو‌های خطر و یا نوار خطر‌های پلاستیکی مانع سقوط و یا ورود بدون مجوز نفرات نخواهند بود.


سعیدیان در این خصوص ادامه داد: با توجه به شرح مذکور و اهمیت بالای موضوع، به منظور جلوگیری از ورود نفرات در شرایط نا ایمن، بدون مجوز کار وسقوط،دستگاه فلزی محافظ جان در پالایشگاه یازدهم طراحی و ساخته شده است.

 

وی ادامه داد: وزن سبک،سادگی نصب و باز کردن گارد مذکور از مشخصات بارز این طرح می باشد و این دستگاه در برنامه تعمیرات اساسی سال جاری در پالایشگاه یازدهم برای اولین بار در سطح وزارت نفت مورد استفاده و بهره‌برداری قرار گرفته است.


رسانه جدید

 

سید فخرالدین جباری باغ ملائی طراح  و سازنده دستگاه نگهدار فلزی محافظ جان از کارکنان پرتلاش پالایشگاه یازدهم مجتمع گاز پارس جنوبی

رسانه جدید

(چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید