جزییات خبر

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد:

مجتمع گاز پارس جنوبی از حساس ترین و راهبردی ترین مجتمع های اقتصادی در سطح کشور است

مجتمع گاز پارس جنوبی از حساس ترین و راهبردی ترین مجتمع های اقتصادی در سطح کشور است
(دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱) ۰۸:۳۹

سردار جوانی در مراسم سالروز آزادسازی خرمشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام راحل ره در جمع مدیران وکارکنان مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: مجتمع گاز پارس جنوبی از حساس ترین و راهبردی ترین مجتمع های اقتصادی در سطح کشور و جهان است و یک منطقه کاملا استراتژیک و مهم است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه حماسه فتح خرمشهر را بزرگترین رویداد تاریخ معاصر ایران دانست و گفت: خرمشهر نماد ایستادگی و پیروزی ملت ایران در پرتو نصرت الهی است و گنج دفاع مقدس، ظرفیت عظیمی بوده و است که باید این ظرفیت برای نسل در نسل ما مورد بهره برداری قرار بگیرد.

سردار جوانی با بیان اینکه اصل مقاومت و ایستادگی در خرمشهر یکی از قطعات مشعشع و نورانی جنگ است، افزود: بعثی ها و متجاوزین گمان می کردند که این شهر را براحتی تصرف می کنند و همه مردم بی دفاعش فرار می کنند. ولی این شهر با خلق حماسه ای عظیم قریب به 40 روز دست به مقاومت جانانه می زند و هنوز که هنوز است همه ی آنچه که زنان و مردان در خرمشهر انجام دادند را به تصویر نکشیده ایم.

جوانی با بیان اینکه قدرت های شیطانی شرق و غرب آن زمان به حمایت از صدام برخواسته بودند، افزود: اساسا مقاومت خرمشهر معادلات صدام را بهم ریخت. او فهمید که نمی تواند با پیش روی نظامی به اهدافش برسد بنابراین چاره را در مذاکره دید تا با پس دادن خاک ایران، از ما امتیاز بگیرد.به همین سبب خرمشهر را تا بن دندان مسلح و تبدیل به دژ نفوذناپذیر کرده بود که 19 هزار اسیر و 16 هزار کشته و زخمی عراقی ماحصل کار صدام بود


وی در ادامه تصریح کرد: با فتح خرمشهر امام گفت خرمشهر را خدا آزاد کرد . یعنی خدا بود که این ها را عقب زد. خدا نصرت و پیروزی داد و رهبر معظم انقلاب در تبین این جمله حضرت امام گفت: رهبر انقلاب عامل اصلی آزاد سازی خرمشهر را اعتقاد و باور رزمندگان به نصرت الهی تبین می کند.

جوانی با بیان اینکه دیروز فتح خرمشهر در ابعاد نظامی محقق شد و امروز فتح خرمشهرها در ابعاد فرهنگی و اقتصادی پیش روست، گفت: این باور و اعتقاد به خدا اگر باشد خرمشهرهای اقتصادی و معیشتی و فرهنگی هم فتح خواهد شد؛

به گفته‌ی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اگر چه مشکلات اقتصادی و معیشتی امروز همه را درگیر کرده است اما ما امروز در نقطه ای قرار داریم که دشمنان هرگز فکرش را نمی کردند به اینجا برسیم. ما در 45 سال پیش تحت سلطه آمریکا و غرب بودیم.

وی افزود: امام ره هدفش این بود که مردم و ملت باید عزت داشته باشند و همین سبب شد تا این کشور را از حلقوم آمریکا بکشد و به جایگاه کنونی برساند.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید

(دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱) ۰۸:۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید