جزییات خبر

با اجرای طرح بزرگ پاکسازی انبار الحاقی گوگرد

مراسم روز درختکاری و افتتاح پروژه توسعه فضای سبز در محل انبار الحاقی برگزار گردید

مراسم روز درختکاری و افتتاح پروژه توسعه فضای سبز در محل انبار الحاقی برگزار گردید
(شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۰) ۱۲:۱۲

مدیر پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: همزمان با هفته منابع طبیعی، عملیات بزرگ پاکسازی انبار الحاقی گوگرد و اجرای کاشت درخت و افتتاح پروژه‌ی توسعه‌ی فضای سبز در این محدوده با موفقیت انجام گردید

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، مهرداد عبدی، مدیر پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی در مراسم اجرای عملیات بزرگ پاکسازی انبار الحاقی روباز گوگرد و افتتاح پروژه ی توسعه‌ی فضای سبز در این محدوده بیان کرد: به شکرانه ی آغاز تولد دوباره ی زمین و به سنت هرساله، پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی در اقدامی شایسته با اجرای طرح پاکسازی و جمع‌اوری کامل انبار روباز گوگرد، عملیات کاشت درخت را در محل انبار الحاقی گوگرد آغاز نمود.

مدیر پالایشگاه اول با اشاره به این اقدام بزرگ در راستای صیانت و حفاظت از محیط زیست پیرامونی بیان کرد: هدف از اجرای این آیین ملی و مذهبی، صیانت و پاسداشت محیط زیست و پایبندی به مسئولیت اجتماعی بوده است.


عبدی در ادامه عنوان داشت: عملیات پیاده سازی طرح عظیم انبار الحاقی گوگرد در فضایی به وسعت 15 هزار مترمربع محقق شده و در این محدوده گونه های بومی منطقه که با شرایط اقلیمی منطقه سازگار می باشند کاشته شد.

وی در ادامه با بیان اهمیت موضوع تغییر کاربری انبار الحاقی گوگرد به عنوان یکی از مناطق آلاینده ی زیست محیطی و تبدیل به فضای سبز، ابراز امیدواری نمود که با همت و تلاش همگانی، مسیر پیش رو در جهت توسعه پایدار و حفظ و حراست از میراث آیندگان به صورت مستمردر دستور کار کلیه نهادها و ارگانهای دولتی و غیردولتیبه عنوان اعضای تشکیل دهنده ی بدنه صنعت و جامعه قرار گیرد.

در ادامه مهندس موذنی رئیس اداره محیط زیست شهرستان عسلویه، ضمن تقدیر و تشکر از کلیه ی همکاران و همیاران محیط زیست در اجرای پروژه ی صیانت از زیست بوم، همگامی این طرح با "پویش ملی ایران سرسبز"و تقارن آن با حذف یکی از منابع مهم آلودگی هوا و خاک در منطقه را به عنوان نقطه عطفی در جهت بهبود شرایط زیست محیطی پارس جنوبی اعلام کرد.

در این مراسم کاشت 700 اصله نهال از گونه های کهور ایرانی، کنار و ...به عنوان گونه های سازگار با شرایط اقلیمی منطقه، به همت والای واحد مستغلات پالایشگاه اول و همراهی میهمانان گرانقدر به عنوان یادگاری سبز از تلاش دلسوزانه ی حامیان محیط زیست در تاریخ منطقه ی پارس جنوبی ثبت گردید.

در این مراسم که به همت و تلاش چندین ماهه ی همکاران پالایشگاه اول جهت آماده سازی بستر مناسب برای کاشت نهال و توسعه فضای سبز و همیاری و همکاری صمیمانه ی اداره محیط زیست شهرستان عسلویه صورت گرفت، حضور اعضای محترم ارگانهای دولتی از قبیل بخشداران محترم مرکزی و چاه مبارک، شهرداران محترم عسلویه و بیدخون، روسای محترم شورای شهرستانهای عسلویه، نخل تقی و چاه مبارک، رئیس محترم اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عسلویه، رئیس محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، مدیرعامل محترم موسسه توسعه پایدار نایبند، همکاران محترم اداره محیط زیست شهرستان عسلویه و .. در کنار مدیران و روسای مجتمع گاز پارس جنوبی نشان از همسو بودن اهداف زیست محیطی در کلیه ی رده های اجتماعی و تلاش همه جانبه گروهی در راستای دستیابی به محیطی سالم و عاری از آلودگی می باشد.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
(شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۰) ۱۲:۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید