جزییات خبر

با استفاده از فناوری روزآمد:

بومی‌سازی واکنشگرهای مورد نیاز واحد آزمایشگاه در پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی

بومی‌سازی واکنشگرهای مورد نیاز واحد آزمایشگاه در پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی
(دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۰) ۰۹:۵۶

با تکیه بر توان داخلی و استفاده از فناوری روزآمد متخصصان و کارکنان پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی، واکنشگرهای واحد آزمایشگاهی در این پالایشگاه به طور کامل بومی‌سازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، حسن محمد تقوایی با بیان اینکه در سال جاری اقدامات بسیار خوبی در فاز 19 پارس جنوبی رقم خورده است بیان کرد: متخصصان و کارکنان آزمایشگاه واحد خدمات فنی و مهندسی با تکیه بر دانش بومی، واکنشگرهای اسپکتروفوتومتری مورد نیاز روزانه واحد آزمایشگاه پالایشگاه دهم که ساخت آن در سال‌ها‌ی گذشته در انحصار شرکت های خارجی بوده و از طریق تامین‌کنندگان خارجی تهیه می‌شد و امکان تامین به‌موقع این مواد مهم آزمایشگاهی مقدور نبوده را به تولید رسانده و بومی‌سازی نمایند.

محمد تقوایی در این باره گفت: کارکنان واحد آزمایشگاه پالایشگاه دهم این موفقیت بزرگ را در بازه زمانی 500 نفر ساعت کارکرد مفید و مستمر به انجام رساندند.

رئیس مهندسی وخدمات فنی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به اینکه چند قلم از این واکنشگرها در سطح مجتمع تولید گردیده است عنوان داشت: اکنون در آزمایشگاه فاز 19 مجتمع گاز پارس جنوبی تمامی واکنشکرهای اسپکتروفوتومتری روتین تولید و به میزان 90 درصد از خرید خارجی بی‌نیاز شده ایم .


وی با تاکید بر اینکه تولیدات داخلی موجب تولید پایدار و مستمر گاز و محصولات جانبی می‌شود بیان کرد: تولیدات داخلی، کشور را از بسیاری از مشکلات خارج می‌کند و می‌تواند تولید پایدار در تمامی محصولات حوزه‌ی نفت و گاز را به کشور ارزانی بدارد و روز به روز شاهد شکوفایی در توان ساخت داخل و اقتصاد کشور باشیم.
(دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۰) ۰۹:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید