جزییات خبر

براساس خط مشی سیستم مدیریت یکپارچه

ارزیابی ‌پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی بر اساس مدل تعالی HSE انجام شد

ارزیابی ‌پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی بر اساس مدل تعالی HSE انجام شد
(سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰) ۰۸:۴۵

پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی براساس خط مشی سیستم مدیریت یکپارچه سازمان و ماموریت خود به عنوان عضوی از بدنه ی شرکت ملی گاز کشور، در راستای اطمینان از پیشبرد عملکرد پالایشگاه در مسیر رشد و هدایت فرآیند های شرکت جهت بهینه سازی و ارتقاء فرهنگ و دانش HSE، اقدام به حضور در "مدل ارزیابی تعالی HSE" در سال 1400نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ براساس این مدل که به همت شرکت ملی گاز ایران و مساعدت دانشگاه تهران تدوین گردید، عملکرد پالایشگاه اول در حوزه HSE در سال 1399، در قالب 3 محور اصلی جهت گیری، اجرا و نتایج ، 39 معیار و 319 نکته راهنما در کتابچه ای جامع تهیه و از تاریخ 16 لغایت 18 آبان ماه سال 1400مورد ارزیابی ممیزان خبره این گروه قرار گرفت.

در جلسات سه روزه ی ارزیابی که با حضور ممیزان، مدیران ارشد و تیم HSE پالایشگاه اول برگزار گردید، مدیر پالایشگاه ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های مستمر واحد HSE و عملکرد مثبت این واحدگفت: حضور در عرصه رقابت را به عنوان ابزاری مهم جهت تعیین سطح عملکرد و از سوی دیگر فرصتی مغتنم برای آشنایی با عملکرد این واحد در صنایع مشابه می دانیم.

وی ادامه داد: پالایشگاه اول با بهره‌مندی از نیروهای کارآمد و جوانای شایسته همواره در مسیر پویایی و شکوفایی گام بر می دارد و توانسته اقدامات شایسته ای را در تمام سطح محقق نماید.

مدیر پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی در تکمیل اظهارات خود، پویایی سیستم HSE را نیروی محرکه ی بهینه سازی عملکرد در سایر واحدها دانسته و ابراز امیدواری نمود: از طریق سنجش عملکرد این واحد با مدلهایی مانند ارزیابی تعالی HSE، جایگاه واقعی عملکرد این مجموعه شناسایی و در جهت بهبود شرایط گامهای موثرتری برداشته شود.

مهدی شاهسونی رئیس HSE پالایشگاه اول نیز در این نشست ضمن تشکر از کلیه ی فعالیتها و تلاشهای بی وقفه ی تیم HSE و همکاری سایر واحدهای پالایشگاه در زمینه ارتقا HSE، تلاش در جهت دستیابی به اهداف سازمانی در قالب استانداردهای ملی و بین المللی را به عنوان سرلوحه ی عملکرد این واحد دانست و توفیق روزافزون مجموعه پالایشگاه اول را مسالمت نمود.

در پایان فرایند ممیزی و براساس گزارش تیم مدل ارزیابی تعالی HSE در جلسه اختامیه، عملکرد پالایشگاه اول در حوزه های بهداشت، ایمنی، آتش نشانی، محیط زیست و پدافند غیرعامل مطلوب ارزیابی گردید.

در این جلسه با بیان نقاط قوت حائز اهمیت در این مجموعه از قبیل سیستماتیک بودن پایش مرتبط با پارامترهای اهداف HSE، پروژه های پیاده سازی شده و در دست اقدام، همکاری موثر بین واحدهای عملیاتی و فرآیندی با واحد HSE، ارتباط منطقی و پویا با ذینفعان درون سازمانی و برون سازمانی و ... نسبت به بهبود هرچه بیشتر و استمرار نقاط قوت در قالب ارزش های تعیین شده در این پالایشگاه تا رسیدن به تراز جهانی، ابراز امیدواری نمودند.

(سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰) ۰۸:۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید