جزییات خبر

با تکیه بر توان داخلی و اقدامات نوآورانه

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقیت پایان یافت

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی  با موفقیت پایان یافت
(سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰) ۱۳:۲۸

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی با انجام اقدامات نوآورانه و با تکیه بر توان داخلی در کوتاه ترین بازه زمانی ممکن با موفقیت پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ تعمیرات اساسی پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی در سال 1400 با بهره گیری از توان داخلی, طبق برنامه ریزی و پیش بینی اقدامات از پیش تعیین شدهدر بارزه 21 خرداد الی 4 تیر ماه صورت پذیرفت.


بهزاد سالاری، مدیر پالایشگاه چهارم، با اعلام این خبر گفت: عملیات تعمیرات اساسی امسال پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی با رعایت پروتکل ها و شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی از سوی شرکت ملی گاز و همچنین برنامه ریزی انجام شده از طرف واحد هماهنگی نظارت بر تولید گازدر موعد مقرر انجام پذیرفت .


وی اهم اقدامات انجام شده در دستیابی به این موفقیت را تجربیات تعمیرات اساسی سال¬های گذشته ، تشکلیل جلسات کمیته های متعدد دارایی های فیزیکی از ماه¬ها قبل از شروع اورهال و برنامه ریزی دقیق واحد برنامه ریزی تعمیرات پالایشگاه عنوان داشتند و مسئولیت پذیری و تلاش بی وقفه همکاران در همه بخش ها را به عنوان عاملی بسیار مهم در این راستا عنوان نمودند.


سالاری با تاکید بر آمار بالای آیتم های اورهالی امسال و اقدامات بسیار مهم اصلاحی و پیشگیرانه انجام شده در واحد های مختلف،مهمترین فعالیتهای انجام شده در بازه تعمیرات اساسی سال 1400 را انجام تعیرات بر روی مشعل های پالایشگاه، انجام تعمیرات اساسی تجهیزات متعدد واحد تثبیت میعانات گازی فاز 7،تعویض مولکولارسیو درایرهای ردیف چهارم و مبدل های ردیف های گازی, ذخیره سازی LPG, نقشه برداری از شیرها و همچنین برخی از آیتم های مهم ابزاردقیق و برق در مناطق مختلف پالایشگاه عنوان نمودند.


یکی از مهمترین اقدامات انجام شده اتصال واحد های صادرات گاز و نیروگاه به سیستم DCS پالایشگاه بود که به صورت موفیت آمیز انجام گردید.


مدیر پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی در پایان با اشاره به آمار 270000 نفر ساعت کارکرد بدون حادثه در تعمیرات اساسی سال جاری، از کلیه کارکنان به جهت رعایت مقررات HSEو دستیابی به این رکود تشکر نموده و نیروی انسانی متعهد را مهمترین شاخصه کارکنان پالایشگاه چهارم عنوان داشتند.
(سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰) ۱۳:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید