جزییات خبر

همسو با حفاظت از محیط زیست پیرامونی

بازیافت 1500 کیلوگرم انواع پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی در پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی

بازیافت 1500 کیلوگرم انواع پسماندهای الکتریکی و  الکترونیکی در پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی
(سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰) ۰۹:۴۲

در راستای حفاظت و صیانت از محیط زیست پیرامونی، بازیافت 1500 کیلوگرم انواع پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی در پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقیت انجام شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ معصومه خدری، مسئول محیط زیست پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی از بازیافت 1500 کیلوگرم انواع پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی در پالایشگاه پنجم خبر داد.

وی در ادامه اظهار نمود؛ با توجه به اثرات مخرب پسماندهای الکترونیکی به دلیل وجود فلزات سنگین از جمله سرب، کادمیوم و جیوه، دفع اصولی این دسته از پسماندها ضروریست.

خدری در ادامه خاطرنشان کرد: لذا در راستای مدیریت پسماندهای الکترونیکی دستورالعمل اجرایی مدیریت پسماندهای برقی و الکترونیکی به منظور تفکیک و جمع آوری، پردازش و بازیافت در این پالایشگاه تدوین و اجرایی شده است.

این مقام مسئول گفت: پالایشگاه پنجم در راستای قوانین و الزامات مدیریت پسماند، پسماندهای الکترونیکی از قبیل انواع باتری‌، کارتریج پرینتر، لوح فشرده، ترانس، فن، ماوس، صفحه‌کلید، CPU، انواع باتری و ... از ابتدا تاکنون تفکیک و جمع آوری نموده و در هفته بزرگداشت محیط زیست سال جاری پس از اخذ تاییدیه سازمان های نظارتی به شرکت مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست تحویل گردید.

خدری اضافه نمود: مدیریت پسماند از دغدغه های اصلی این پالایشگاه است، بنابراین به همین منظور اقداماتی چون استقرار سامانه هوشمند مدیریت پسماند ترکیب سخت افزار، نرم افزار و تحلیل در دستور کار این پالایشگاه قرار گرفته است.

در ادامه مدیر پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی نیز در این باره گفت: همه این اقدامات در راستای این مهم صورت می پذیرد که با کاهش پسماند به معنای کاهش آلودگی گامی برای حفظ محیط زیست برداریم و بتوانیم در این مسیر کوشا باشیم.

موذنی ادامه داد: تکلیف ما در قبال محیط زیست این است که زمینه ای فراهم کنیم تا با کاهش دفن پسماند، آلودگی مضاعف به زمین وارد نشود و محیطی بسیار تمیز و زیبا برای خودمان و نسل های آینده داشته باشیم.

(سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰) ۰۹:۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید