جزییات خبر

همسو با افزایش تولید مستمر؛

آمادگی کامل پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی جهت انجام چهارمین سال عملیات تعمیرات اساسی

آمادگی کامل پالایشگاه دهم  مجتمع گاز پارس جنوبی جهت انجام چهارمین سال عملیات تعمیرات اساسی
(یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۴۶

همسو با افزایش تولید مستمر گاز و محصولات جانبی، پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی آمادگی لازم جهت شروع عملیات تعمیرات اساسی را دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، چهارمین عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی به همت تمامی کارکنان در بخش های مختلف با وجودتداوم شیوع ویروس کرونا در منطقه و کشور و با در نظر گرفتن تمامی پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده در سال پشتیبانی و مانع‌زداییاز تولید از تاریخ 5 تیرماه 1400 لغایت 28 تیرماه 1400 به مدت 24 روز انجام خواهد گرفت.

رئیس بهره‌برداری و رئیس تعمیرات‌اساسی پالایشگاه دهم مجتمع در این باره گفت: در سال پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید، چهارمین دوره‌ی عملیات تعمیرات اساسیپالایشگاه دهم به یاری خداوند و با مشارکت تمامی تیم‌های عملیاتی و ملاحظات ایمنی و بهداشتی در بازه زمانی 24 روزه انجام خواهد گرفت و البته علیرغم گرمی زیاد هوا نسبت به سال‌های پیش در این مقطع و نیز شرایط ادامه‌دار بیماری کرونا، تدابیر و ملاحظات ویژه‌ای در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سلامت پرسنل صورت خواهد گرفت.

مهندس نعمتی در ادامه عنوان داشت: با توجه به اهمیت بسیار زیاد تولید گاز در زمان بندی برنامه تعمیرات اساسیبا انجام 623 درخواست کار به مدت 18 روز در فاز A، 526 درخواست کار طی19روز در فاز B و انجام 302 درخواست کار طی13 روز حین توقف کامل پالایشگاه، مجموعا یک بازه‌ی زمانی24 روزهلحاظ گردیده که امید است علیرغم حجم کاری بالا و تعداد آیتم های سنگین نسبت به سال‌های گذشته در مدت زمان برنامه ریزی شده به اتمام برسد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: تعمیرات اساسی سال 1400 مجموعا شامل 1485درخواست کار در بخش های تعمیرات اضطراری، پیشگیرانه، بازرسی و اقدامات اصلاحیمیباشد؛ که از این تعداد 223 درخواست کار مربوط به آیتم های اصلی شامل 38 درخواست بهره برداری و 177 درخواست بازرسیو 8 درخواست واحد مهندسی میباشد. از تعداد 2620فعالیت مربوط به PM شامل 608 مورد برقی و427 مورد ابزار دقیق میباشد.87 مورد نیز بازرسی کوپن های خوردگی و 100 مورد pm مربوط به شیرآلات در دستور کار قرار دارد.

رئیس بهره‌برداری و رئیس تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به مهمترین اقداماتی که مقرر است در تعمیرات اساسی پیش رو انجام گیرد گفت: از مهمترینبرنامه‌ریزی های صورت گرفته طی بازه‌ی تعمیرات اساسیتعویض و بروزرسانی کنسول‌های اتاق کنترل مرکزی پالایشگاه و تعویض مولکولارسیوتمام بسترهایجذب واحدهای نم‌زدایی ردیف‌هایگازیو تصفیه‌ بوتان می‌باشد.

وی ادامه داد: انجام عملیاتشستشوی شیمیایی کلدباکس با زایلین در ردیف های گازی برای رفع مشکلافت فشاردرکلدباکس در جهت افزایش ظرفیت تولید،بازرسی ریبویلر احیای آمین واحد بازیافت گوگرد، آماده سازی واحدهای بهره برداری جهت تحویل به تعمیرات در زمان کوتاه‌تر از برنامه همراه با حذف فلرینگ، اجرای29 اقدام اصلاحی، تعمیرات موردی19 برج، 83 مخزن، 14 راکتور،26 مبدل حرارتی، 36 کولرهوایی،42 فیلتر، یک کوره، 2 تانک و و کالیبراسیون بالغ بر 447 شیرکنترل از دیگر فعالیت های مهم پیش بینی شده در تعمیرات اساسی امسال هستند.

مهندس نعمتی گفت: با توجه به شرایط خاص بیماری کرونا در منطقه همکاران در واحد HSE و حراست در جهت پیاده‌سازی و رعایت پروتکل های بهداشتی و مدیریتاسکان و تردد تعداد بالای افراد شاغل در بازه‌ی تعمیرات اساسی در سطح پالایشگاه، کمپ ها و شهرهای هم جوار برنامه‌ریزی و ملاحظات ویژه ای تدارک دیده‌اند که از آنان کمال تشکر و قدردانی ویژه کرد.

در پایان از زحمات و تلاش های فداکارانه، مسولانه و شبانه روزی تمامی همکاران در واحدهای بهره برداری، تعمیرات، بازرسی فنی،HSE، برنامه‌ریزی، مهندسی، حراست، منابع انسانی، پشتیبانی و ستاد مجتمع تشکر و قدردانی می‌کنم. تشکر ویژه ای نیز از واحد کالای پالایشگاه دهم دارم که با وجود شرایط ویژه و سخت، بخش زیادی از تأمین کالا و پشتیبانی تعمیرات اساسی پیش رو به همت ایشان میسر گردید. آرزو می‌کنم در کنار یکدیگر این دوره تعمیرات اساسی را با موفقیت و به سلامت به انجام برسانیم.

خبر
(یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید