جزییات خبر

با انجام اقدامات نوآورانه

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقیت پایان یافت

(دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۴۳

عملیات تعمیرات اساسی سال جاری در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی با انجام اقدامات نوآورانه جهت تولید پایدار و مستمر گاز با موفقیت پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ تعمیرات اساسی پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی با بهره گیری از روش های نوین و تجربیات گذشته در شرائط سخت کرونایی حاکم بر جامعه و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی با موفقیت به اتمام رسید.


محمد شفیع مؤذنی، مدیر پالایشگاه سوم، با اعلام این خبر گفت: عملیات تعمیرات اساسی امسال پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبینیز همانند سال گذشته با رعایت پروتکل های بهداشتی و برنامه ی ابلاغی از طرف مدیریت هماهنگی و نظارت بر تولید گاز با اولویت بندی تجهیزات مورد درخواست واحدهای بازرسی فنی، مهندسی، بهره برداری و تعمیرات پیشگیرانه با هدف تولید پایدار گازو برداشت حداکثری از میدان مشترک گازی پارس جنوبی و اطمینان از تامین گاز در فصول سرد سال با مشارکت تمامی واحدهای عملیاتی و پشتیبانی با موفقیت پایان یافت.

وی افزود: در راستای اهداف عالیه سازمانی شرکت ملی گاز ایران و به تبع آن؛ پالایشگاههای مجتمع گاز پارس جنوبی، تولید گاز پایدار با فرآورش حداکثری و باکیفیت، از اهم ماموریت اجرایی پالایشگاه سوم می باشد.

ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮرﺗﺤﻘﻖ اﯾﻦﻣﺎﻣﻮرﯾﺖ، اﻗﺪاﻣﺎتﻓﺮاوان و ﻣﺘﻨﻮﻋﯽﺑﺎﯾﺴﺘﯽ اﻧﺠﺎمﭘﺬﯾﺮد که ﯾﮑﯽ از ﭘﺮوژهﻫﺎﯾﯽﮐﻪﻣﯿﺘﻮاﻧﺪکمکﺷﺎﯾﺎﻧﯽﺑﻪ اﯾﻦﻣﺎﻣﻮرﯾﺖ نماید ﺑﻬﺒﻮدﭘﺮوژهﺗﻌﻤﯿﺮات اﺳﺎﺳﯽ اﺳﺖ که این پالایشگاه هر ساله سعی نموده از روش های جدید و به روز شده استفاده نماید.

مؤذنی پیرامون فعالیتهای انجام شده در بازه تعمیرات اساسی سال 1400 خاطر نشان کرد: به طورکلیفعالیتهای اصلاحی و پیشگیرانه بسیار زیادی در این پروسه زمانی تعمیراتی انجام گردید.

این مقام مسئول در ادامه افزود: از دیگر اقدامات مهم عملیاتی تعمیرات اساسی میتوان به؛ تعویض تمامی پیچ و مهره های استک واحد 108 ، تعویض قسمت عمده خط 10 اینچ بالانس لاین میعانات گازی مربوط به واحد سیلابه گیر، تعمیرات سالانه کمپرسور واحد تثبیت میعانات گازی،تعویض مولکولارسیو درایرهای ردیف گازی دوم و چهارم، بازرسی از برجهای احیای آمین ردیف اول و دوم، تعویض فیلترهای ورودی واحد 101 هر چهار ردیف گازی،انجام تعمیرات مسیر آب دریا به واحدها، بروز رسانی نرم افزارهای مربوط به لاجیک F&G و برق، اشاره کرد که با هدف بهبود شاخص هایی چون قابلیت اطمینان ، در دسترس پذیریو ارتقای رضایتمندی مشتریان انجام گردید.


مدیر پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی در خاتمه، عنوان داشت: با توجه به سرمایه‌های انسانی جوان، متخصص و متعهدی که در این پالایشگاه وجود دارد، امید است در سال جاری بتوانیم در عرصه تولید گاز، گام های مؤثر و بلندی برداریم.


(دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید