جزییات خبر

مدیر پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی

نگرش مجتمع گاز پارس جنوبی به تولیدکنندگان داخلی، حمایتی و سازنده است

نگرش مجتمع گاز پارس جنوبی به تولیدکنندگان داخلی، حمایتی و سازنده است
(دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰) ۱۳:۳۳

مجتمع گاز پارس جنوبی طی سال‌های اخـیر با نگاه بسیار گسترده به سازندگان داخلی، حـمایت‌های مناسبی از تولیدکنندگان داخلی را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، احمد ولی پور، مدیر پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان این مطلب، اظهار داشت: مجتمع بزرگ گازی کشور و بخصوص پالایشگاه ششم در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نیز حمایت از سازندگان داخلی را در دستور کار داده و توانسته در سال گذشته، بیشترین حمایت را از شرکت های ساخت قطعات و تجهیزات داخلی داشته باشد.

وی با بیان این که مجتمع گاز پارس جنوبی اکنون به عنوان بزرگترین تولیدکننده گاز در کشور محسوب می‌شود که در حال حاضر، نزدیک به 80 درصد گاز مورد نیاز بخش های داخلی کشور را تولید می کند، گفت: خوشبختانه با همت و تلاش متخصصان وکارکنان پالایشگاه ششم مجتمع، هسته‌های خودکفایی بسیار خوبی در این پالایشگاه شکل گرفته و در آینده شاهد فعالیت‌های اثربخش و بزرگی خواهیم بود .

ولی‌پور با بیان این که شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت های بسیار خوبی برای آینده مجتمع گاز پارس جنوبی هستند و اهداف توسعه‌ای آنها در سال‌های آینده محقق می‌شود، اضافه کرد: این شرکت‌ها در بخش‌های پیچیده خدمات مهندسی، تعمیرات و ... در سطح مجتمع بخصوص پالایشگاه ششم ایفای نقش می کنند.

میزان تعامل با شرکت‌های داخلی و دانش بنیان

ولی پور با اشاره به نقش محوری و سازنده شرکت‌های داخلی و دانش‌بنیان‌ها در بخش مهندسی و خدمات فنی پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی، تصریح کرد: تعداد بسیار زیادی شرکت‌های سازنده داخلی دانش بنیان هم اینک با اداره مهندسی و خدمات فنی در حال انجام پروژه مشترک می‌باشند که در آیتم (دستاوردها و اقدامات شاخص - بخش مهندسی) شرح پروژه ها آمده است.

وی گفت: در بخش تعمیرات در سال 99، فرآیند تامین اقلام مختلف از شرکت های دانش بنیان توسط کارگاه مکانیک انجام شده است.

این در حالی است که از نقش محوری و سازنده شرکت های داخلی و دانش بنیان در بخش روتاری پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی، همانند فرآیند ساخت پروانه مرحله سه کمپرسور هوای واحد 123k101A، فرآیند اصلاح مجموعه پیستون مرحله اول و ولوهای کمپرسور و ... نیز، نمی‌توان غافل شد.

نقش محوری سازندگان داخلی در بخش سرویسز پالایشگاه ششم

وی ادامه داد: در بخش سرویسز در راستای همکاری با شرکت های سازنده داخلی و شرکت های دانش بنیان، فرآیند تامین اقلام نسوز سرامیکی جهت استفاده در زباله سوز پالایشگاه ششم انجام شد.

ولی پور در این خصوص گفت: راه‌اندازی کمپرسور 103 فاز 15 و 16 بجا مانده از طرح، راه اندازی کمپرسور 104 و 116، بومی سازی قطعات داخلی کمپرسور هوای زیمنس، بومی سازی فرول های شش گوش زباله سوز، تعویض خطوط معیوب AGE فاز 15 و 16، طراحی و ساخت دیافراگم، اورینگ و واشرهای متنوع مورد نیاز تجهیزات ابزاردقیق، از موارد بسیار مهم در این خصوص است.
(دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰) ۱۳:۳۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید