جزییات خبر

سرپرست پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی

عملکردی مطلوب مجتمع گاز پارس جنوبی در تأمین و انتقال پایدار گاز در زمستان 99

عملکردی مطلوب مجتمع گاز پارس جنوبی در تأمین و انتقال پایدار گاز در زمستان 99
(دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹) ۱۰:۱۹

سرپرست پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی تاکید کرد در سال 99 موفقیت‌های بسیار بزرگی در پایداری فرآورش و تولید پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی رقم خورده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ محمد شفیع موذنی گفت: کارکنان پرتلاش مجتمع گاز پارس جنوبی با توان بالا ، در سایه همفکری و هم دلی تمامی سختی ها را به فرصت در درون خود پرورش دادند. و اکنون با تکیه بر خوداتکایی و تاب آوری به بالاترین سطح بلوغ دست یافته اند.

سرپرست پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به دستاوردهای فازهای 9 و10 پارس جنوبی در سال 99 اظهار کرد: در سال 99 با توجه به شرایط گسترش ویروس منحوس کرونا، متخصصان و کارکنان این پالایشگاه در حوزه‌های مهندسی فرایند، آی‌سی‌تی، مهندسی عمومی، مکانیک، ابزار دقیق، برق، بهره‌برداری دستاوردهای بسیار مهمی را رقم زدند.

وی ادامه داد: در سال 99 تمام شرایط را به فرصت تبدیل کردیم و امیدواریم در سایه الطاف الهی این مسیر سخت و دشوار را با موفقیت به روزهای پیروزی و افتخار تبدیل نماییم.

موذنی در ادامه به دستاوردها و اقدامات شاخص در حوزه ی مهندسی فرایند پالایشگاه پنجم اشاره نمود و تصریح کرد: جایگزینی و تعویض کاتالیست‌های کلاوس برای واحدهای بازیافت گوگرد از منابع داخلی، جایگزینی و تعویض مولکولارسیو و جاذب های خشک کن گاز طبیعی از منابع داخلی و ارتقاء کیفیت آنها، ارائه دستورالعمل شستشوی آنلاین ریبویلر و برج های تثبیت جهت اجتناب از توفق واحد و جلوگیری از فلرینگ گاز و همچنین بهبود عملکرد ریبویلر و صرفه جویی در مصرف انرژی از مهمترین دستاوردها در این خصوص می باشد.

این مقام مسئول گفت: جایگزینی و تعویض مولکولارسیو و جاذب های خشک کن در واحدهای تولید ال‌پی جی از منابع داخلی و ارتقاء کیفیت آنها، جایگزینی تمام مواد شیمیایی مصرفی در واحدهای آب برق بخار توسط منابع داخلی بهینه سازی مقدار آن،بهینه سازی و تعویض فیلترهای ورودی به واحدهای شیرین سازی گاز و واحد نمزدایی توسط منابع داخلی از دیگر موارد مهم محقق شده در حوزه ی مهندسی فرآیبند می باشد.

موذنی به موارد مهم و اقدامات شاخص حوزه آی سی تی در سال 99 نیز اشاره نمود و عنوان داشت: طراحی , ساخت و نصب پنل هوشمند HOTLINE، طراحی , ساخت و راه اندازی تابلو برق مربوط به UPS سیستم های حیاتی واحد ICT، راه اندازی سیستم فکس سرور، تعمیر و اصلاح سرور معیوب و راه اندازی مجدد، تعمیر برد های Sounder & Flash Beacon مربوط به تلفن های Out Door واقع در سایت صنعتی و یکپارچه سازی دو سرور ACS و ارتقاء سیستم مربوطه از موارد مهم در این حوزه می باشد.

وی گفت: با برخورداری از برکت کارکنان و متخصصان جوان و شایسته و با ثبت بالاترین رکوردها در پایداری کمی و کیفی محصولات سالی بسیار پربار را در مجتمع گاز پارس جنوبی سپری کردیم.

سرپرست پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی به اقدامات شاخص واحد مهندسی عمومی در سال 99 اشاره نمود وگفت: افزایش ضریب ایمنی ساختمان تعمیرات پالایشگاه از طریق پروژه نصب سیستم اعلان حریق، عملیات اجرایی مربوط به تغییر جنس و تعویض لاین های مرحله دوم دو دستگاه از کمپرسورهای هوای ابزار دقیق، عملیات اجرایی خط انتقال آب فی مابین پالایشگاه های هشتم و پنجم، آماده سازی پکیج جهت احداث 11 دستگاه ساختمان اپراتوری مطابق با الزامات پدافند غیرعامل کشور و اتمام طراحی ساختمان تکریم ارباب رجوع پالایشگاه پنجم از موارد مهم در این حوزه می باشد.

موذنی در بخش دیگری از گزارش خود به نقش بسیار مهم واحد مکانیک پالایشگاه پنجم در خلق دستاوردها و اقدامات مهم سال 99 اشاره نمود و عنوان داشت: اجرای خط جدید انتقال آب بین پالایشگاه پنجم و هشتم، نوسازی خط 52 اینچ زباله سوز واحد 108، بهینه نمودن زمان شستشوی برجهای جذب ردیف های شیرین سازی و کاهش موثر زمان انجام کار، موفقیت در اجرای برنامه تعمیرات اساسی سال 99 بر اساس شاخص عملکرد زمانی تعمیرات اساسی (اتمام زودتر فعالیتها در بازه هدف)، موفقیت در اجرای برنامه تعمیرات اساسی سال 99 بر اساس شاخص عملکرد حجمی تعمیرات اساسی (انجام 95/2 درصد احجام در بازه هدف) و نوسازی کامل حوضچه Catch Pit واحد 129 که دچار حریق شده بود از مهمترین دستاوردها در این خصوص است.

وی ادامه داد: تکمیل job plan مربوط به تجهیزات برقی، تکمیل پروژه راهبری و ارتقاء نت تجهیزات برقی پالایشگاه بنام I3R برای باس بارهای برقی و ادامه پروژه برای تجهیزات مهم برقی، رفع مشکل کلیه سوکت های سه فاز و تک فاز سایت صنعتی، تعویض کامل روغن دو دستگاه ترانس دارای شرایط اضطراری عایقی و تصفیه روغن 13 دستگاه ترانسفورماتور، بهینه سازی مشکل چراغ های روشنائی فنس پیرامونی پالایشگاه با تعویض با چراغ های LED و تغذیه سیستم روشنایی اطراف پالایشگاه از باس اضطراری با هدف امنیت سایبری پالایشگاه در مواقع توقف کامل برق نرمال پالایشگاه از موارد و دستاوردهای سال 99 واحد برق در پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی می باشد.

موذنی گفت: شستشوی آنلاین برج تثبیت میعانات گازی، مبدل اصلی و کمکی بدون توقف واحد و بدون مشعل سوزی که با توجه به کیفیت نامناسب خوراک دریافتی از سکوها، ارزش افزوده بسیار زیادی ایجاد نموده است. شستشوی مبدل های پیش گرمکن گاز ورودی در هر دوفاز (Gas Heater ) در مسیر گاز ترش در یک شیفت کار بدون تاثیرات جانبی بر کاهش تولید و مشعل سوزی، تعویض ولوهای KV معیوب در ردیف چهارم گازی درجهت بهینه سازی رطوبت زدایی گاز در کوتاهترین زمان ممکن و تاثیر سازنده بر اصول فرآیندی (پیشگیری از کاهش تولید محصولات به ویژه اتان و افزایش عمر ملکولار سیو)، کاهش سطح تانک گوگرد مایع در واحد 144 با روشهای کمکی تعمیراتی و اصول بهره برداری صحیح به 10 درصد و بالابردن دامنه اعتبار سنجی بدون فلرسوزی از مهمترین موارد سال 99 در واحد بهره برداری می باشد.(دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹) ۱۰:۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید