جزییات خبر

رئیس حمل و نقل مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد:

ثبت 90 هزار سرویس دهی ایمن از ابتدای سال تا کنون در ناوگان حمل و نقل مجتمع گاز پارس جنوبی

ثبت 90 هزار سرویس دهی ایمن از ابتدای سال تا کنون در ناوگان حمل و نقل مجتمع گاز پارس جنوبی
(یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹) ۱۱:۱۰

رئیس حمل و نقل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: از ابتدای امسال تا کنون 90 هزار سرویس دهی کاملا ایمن، بدون هیچ گونه حادثه ی ناتوان کننده در مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقیت به ثبت رسیده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ امان الله خضری با اعلام اینکه ناوگان حمل و نقل مجتمع گاز پارس جنوبی یکی از بزرگترین ناوگان حمل و نقل در صنعت نفت و گاز کشور است گفت: روزانه بیش از 250 مورد سرویس دهی در تمامی پالایشگاه ها و ستاد مجتمع در جریان می باشد که در مجموع 90 هزار سرویس دهی ایمن و بدون حادثه ناتوان کننده ( معادل 205 هزار ساعت ) در سال جاری به ثبت رسیده است.


وی ادامه داد: با توجه به اینکه مجتمع گاز پارس جنوبی یک شرکت پویا و نوآور است که تولید و فرآورش گاز در آن بدون وقفه جریان دارد، موضوع حمل‌ونقل از ارکان جدایی‌ناپذیر آن به شمار می‌آید.

خضری درباره فعالیت‌ها و دستاوردهای مهم حمل و نقل مجتمع گاز پارس جنوبی در سال جاری توضیح داد: افزایش 10 درصدی در ظرفیت سرویس‌های ایاب و ذهاب (بلافاصله پس از ابلاغ رسمی دستورالعمل جداسازی) در راستای پیاده‌سازی طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور مقابله با گسترش ویروس کرونا، گندزدایی و ضدعفونی روزانه و مستمر تمامی سرویس‌های ایاب و ذهاب در دو نوبت در راستای اجرای پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده و استقرار سامانه جامع نرم افزار حمل و نقل به منظور بستر سازی ارائه خدمات مکانیزه و هوشمند از فعالیت‌های مهم در سال جاری می باشد.

وی افزود: طرح بهره‌وری و استفاده بهینه از منابع و ماشین‌آلات نیز انجام شده است تا بتوانیم از امکانات موجود به صورت بهینه استفاده کنیم، زیرا نگهداری ماشین‌آلات با قیمت‌ها و شرایط امروز، بسیار مهم است، از آنجا که مجتمع گاز پارس جنوبی، شرکتی رو به توسعه است باید از امکانات موجود بهترین استفاده را داشته باشیم.

به گفته‌ی خضری، واحد تعمیرات، بازسازی و نوسازی خودروهی سنگین و تخصصی اداره حمل و نقل مجتمع با تکیه بر توان داخلی و بهره‌گیری از جوانان شایسته با تخصص و تجارب بسیار بالا به صورت روزانه بیش از 12 ساعت کارکرد مفید و در مجموع، از ابتدای سال تا کنون بیش از 4 هزار نفر ساعت کارکرد در این واحد بسیار مهم به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: انجام عملیات بارگیری ایمن و حمل بیش از 400 هزار تن گوگرد تولیدی پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی به مقاصد انبارهای ذخیره سازی و اسکله صادراتی از ماموریت های بسیار مهم واحد حمل و نقل مجتمع گاز پارس جنوبی در مسیر شکوفایی اقتصاد کشور در سال جاری می باشد.

این مقام مسئول در ادامه به نقش بسیار مهم نیروهای پرتلاش واحد حمل و نقل در عملیات تعمیرات اساسی سالانه‌ی پالایشگاه های مجتمع عنوان داشت: نیروهای واحد حمل و نقل در تمامی پالایشگاه های مجتمع با آمادگی کامل و گذراندن آموزش‌های فنی و تخصصی لازم، نقشی بسیار تعیین کننده در عملیات تعمیرات اساسی سال جاری داشته اند و با انجام بیش از 3500 مورد خدمات لیفتینگ توسط کرین‌های سنگین در جریان عملیات تعمیرات اساسی و روزانه پالایشگاه‌های مجتمع در سال جاری نقش بسزایی در شکوفایی مجتمع عظیم گازی کشور داشته اند.(یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹) ۱۱:۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید