جزییات خبر

رئیس تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی

عملیات تعمیرات اساسی یک اصل مهم در تولید پایدار مجتمع گاز پارس جنوبی

عملیات تعمیرات اساسی یک اصل مهم در تولید پایدار مجتمع گاز پارس جنوبی
(شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹) ۱۲:۰۳

رئیس تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: عملیات تعمیرات اساسی مجتمع گاز پارس جنوبی در سال 99 ، با تکیه بر اقدامات نوآورانه، دانش و توان نیروهای جوان داخلی از موفقیت‌آمیزترین عملیات های تعمیرات اساسی در سال های جاری می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، مهندس بالنده، رئیس تعمیرات شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با اعلام این خبر اظهار نمود :‌ مجتمع گاز پارس جنوبی با برنامه ریزی دقیق و با تلاش و همت متخصصان و کارکنان خود تعمیرات اساسی پالایشگاههای مجتمع را در سال جهش تولید از تاریخ 15 اردیبهشت ماه آغاز نمود و بطور متوالی تا پنجم آبان ماه طبق برنامه زمانبندی و با موفقیت انجام داده است.

بالنده می گوید: عملیات تعمیرات اساسی سال جاری در تمامی پالایشگاه های مجتمع با تکیه بر اقدامات شایسته ی نوآورانه، دانش و توان جوانان خلاق مجتمع عظیم گاز پارس جنوبی، یکی از سال های بسیار موفق در حوزه‌ی تعمیرات بوده است.

وی در ادامه بیان کرد: در ابتدای اردیبهشت 99 بر اساس سیاستهای جدید اعلام شده توسط مدیریت هماهنگی و نظارت بر تولید گاز و همچنین محدودیتهای اعلام شده توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا، ضمن تامین و رعایت کلیه موارد مربوطه بهداشتی، با اولویت بندی مجدد تجهیزات مورد نیاز بازرسی فنی و پوشش دهی همه آیتم های مورد نیاز بهره برداری و مهندسی جهت اطمینان از پایداری گاز در فصول سرد سال بهینه سازی لازم در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: حفظ تولید حداکثری مستمر و با شرایط ایمن از اولویت‌های این شرکت است. همچنین توجه ویژه به بخش نگهداشت، حفظ کارایی تجهیزات، تعالی و افزایش قابلیت اطمینان دارای های فیزیکی در حد مطلوب در بخش تعمیرات و بازرسی فنی از برنامه‌های دیگر ما در طول تعمیرات اساسی می باشد.

بالنده تصریح کرد: هر ساله در کلیه مراحل برنامه ریزی و اجرای تعمیرات اساسی سعی در افزایش اثربخشی و کارایی تعمیرات اساسی با تمرکز بر رعایت مسائل HSEمی باشد و نتیجه آن نیز در پایداری تولید گاز مجتمع در زمستان سال‌های گذشته، کاهش فلرینگ پالایشگاه‌ها دیده شده است و در سال جاری نیز علاوه بر موارد مذکور، رعایت دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز بصورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین خاطرنشان می سازد: مجتمع گاز پارس جنوبی به حدی از آمادگی سازمانی رسیده است که علیرغم تغییرات ناگهانی و خارج از برنامه، قابلیت انعطاف پذیری و تطبیق با برنامه های ابلاغی از بالادست را داشته و در رسیدن به اهداف پایداری تولید موفق عمل می کند و از سویی با برنامه ریزی بهینه منابع در دسترس خود، ضمن مدیریت همپوشانی تعمیرات اساسی چند پالایشگاه با یکدیگر؛ اقدامات مناسبی در زمینه صرفه جویی در هزینه های تعمیرات اساسی نموده است.

این مقام مسئول ادامه داد: تصمیمات و برنامه های لازم در خصوص شروع عملیات تعمیرات اساسی جهت تولید پایدار گاز و رشد و شکوفایی اقتصاد کشور در سال 1400 نیز به انجام رسیده و ان‌شاءالله با تمام توان و تکیه بر نیروی های شایسته ی تعمیرات اساسی مجتمع گام های موثری در این خصوص برداشته شود.
(شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹) ۱۲:۰۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید