جزییات خبر

تداوم اقدام‌های مقابله‌ای با کرونا در پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی

تداوم اقدام‌های مقابله‌ای با کرونا در پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی
(یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹) ۰۸:۵۹

مسئول بهداشت صنعتی پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی تأکید کرد که فرهنگ پیشگیری از ویروس کرونا در این واحد صنعتی به‌طور جدی دنبال می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ سجاد شرافتی راد، مسئول بهداشت صنعتی پالایشگاه دهم اظهار کرد: پیرو ابلاغیه های وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در خصوص ویروس کرونا جدید (covid-19) و توصیه های مرکز سلامت محیط و کار از بدو گسترش ویروس منحوس کرونا تاکنون اقدامات موثر پیشگیرانه به همت واحد بهداشت پالایشگاه دهم ( فاز 19) مجتمع گاز پارس جنوبی تحقق یافته است.

وی ادامه داد: نصب بنرهای آگاهی دهنده در ورودی پالایشگاه، تهیه و نصب پوسترهای هشدار دهنده، برگزاری دوره های آموزشی، ویژه کارکنان رسمس و قراردادی، آموز های لازم به نمایندگان ایمنی و بهداشت تنها بخشی از اقدمات در حوزه ی فرهنگ سازی در خصوص این بیماری در پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی می باشد.

شرافتی راد همجنین عنوان داشت: خرید و نصب دستگاه های تب سنج مکانیزه چهره خوان، تهیه دستگاه های تب سنج و پالس اکسی متر و پمپ های ضدعفونی کننده، استقرار نفرات در مبادی ورودی پالایشگاه جهت عملیات تب سنجی، رعایت مساعل دقیق بهداشتی در آبدارخانه ها، گندزدایی روزانه تمامی ساختمان های اداری از دیگر اقدامات مهم در این خصوص بود ه است.

این مقام مسئول ادامه داد: کمک به جامعه پیرامونی در خصوص پیشگیری از همه گیری بیماری کرونا، اهدای تب سنج مکانیزه به فرمانداری کنگان، اهدای محلول ضدعفونی سطوح ماسک و... در راستای مسئولیت های اجتماعی تحقق یافته است.

وی گفت: توزیع ماسک(هرنفر30عدد ماهانه) و محلول ضدعفونی دست(یک افشانه) برای کلیه کارکنان شاغل در پالایشگاه، برگزاری کمیته های سلامت اضطراری پالایشگاه، استقرار ایستگاه گندزدایی خودروهاوگندزدایی تمامی خودروها به صورت روزانه، شستشو و گندزدایی مستمر رستوران ها و آبدارخانه ها، تکمیل فرم خوداظهاری برای تمام نفرات بازگشت از مرخصی و تکمیل، فرم معرفی نامه جهت ورود به کمپ و ممانعت از ادامه کار کارکنان بیمار و مشکوک با همکاری پزشک کلینیک از مهمترین موارد انجام شده است که با موفقیت در حال انجام است.

شرافتی راد خاطرنشان کرد: انجام روزانه گشت های بهداشتی به منظور پایش نفرات در استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، استقرار سطل های مخصوص زباله عفونی (ماسک، دستمال ودستکش آلوده)، در شرایط اضطرار منطقه و محدود بودن دسترسی به محلول ضدعفونی، ساخت محلول ضد عفونی با تایید پزشک کلینیک و مسئول آزمایشگاه و تهیه محلول توسط آزمایشگاه پالایشگاه از دیگر موارد عملیاتی در این خصوص می باشد.

وی گفت: امیدواریم با رعایت مسائل دقیق بهداشتی و پیشگیرانه این ویروس منحوس کرونا از کشور ریشه کن شود و کشور عزیزمان همواره در مسیر شکوفایی و پویایی گام های موثری بردارد.

(یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹) ۰۸:۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید